У рамках візиту представників JICA (Японія) в Україну 27 червня в НТУУ “КПІ” відбувся круглий стіл, в якому взяли участь японські та вітчизняні фахівці.

У рамках візиту представників JICA (Японія) в Україну 27 червня в НТУУ “КПІ” відбувся круглий стіл, в якому взяли участь японські та вітчизняні фахівці: Масаюкі Кондо – професор Йокогамського університету, Томое Тамія – експерт JICA, Мінаміно Даісуке – представник Посольства Японії в Україні; В.І. Туташинський – заступник директора Департаменту інновацій та трансферу технологій Міносвіти і науки України, О.Г. Опімах – головний спеціаліст відділу міжнародних проектів Державного комітету з регуляторної політики та підприємництва, О.А.Хіменко – координатор проекту Державного департаменту інтелектуальної власності Мінпромполітики України, Л.В.Панченко – головний спеціаліст Департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Мінпромполітики України, Б.А.Циганок – керівник управління міжнародних зв’язків НТУУ “КПІ”, В.А.Барбаш – директор Технополісу “Київська політехніка”, К.О.Луговська – співробітник відділу зовнішньоекономічної діяльності НТУУ “КПІ”.

У тривалому зацікавленому обміні думками йшлося про міжнародний досвід та шляхи економічного зростання України, зокрема завдяки впровадженню у виробництво інноваційних розробок, створених ученими академічних інститутів та вищих навчальних закладів. Пан Кондо охарактеризував науковий потенціал нашої країни як дуже високий, зауваживши, що новітні розробки, впровадження яких могло б принести Україні значний зиск, далеко не завжди і не в повному обсязі знаходять відповідне фінансування та просування на ринок. Експерт вважає, що в країні має запрацювати система венчурного фінансування, має бути вихід вітчизняних компаній на міжнародні фондові ринки, держава повинна здійснити відповідні кроки, щоб впровадження інноваційних технологій стало можливим та ефективним, слід створити базу даних щодо трансферу технологій, вміти презентувати свій товар та знаходити потенційних інвесторів, бути зацікавленим у реєстрації своїх патентів тощо. Гість відзначив ентузіазм та професіоналізм керівництва Технополісу “Київська політехніка” щодо розгортання його діяльності. Він впевнений, що технополіс стане основою для співробітництва науки з промисловістю.

Фахівець зауважив, зокрема, що нині в Україні від галузевих НДІ надходить більше заявок на винаходи, ніж від науковців навчальних закладів. А в країні як великі промислові гіганти потребують оновлення технологій (щоб підвищити ефективність праці), так і середнім та малим підприємствам потрібно освоювати випуск нової інноваційної продукції, як правило, з малим енергоспоживанням (щоб здійснити прорив у своїй сфері діяльності).

До гостя було багато запитань, що стосувалися системи фінансування інноваційних розробок у Японії, фінансування університетської науки, боротьби з корупцією тощо. Він розповів про свою участь у великому проекті з впровадження сонячних батарей для енергозабезпечення виробничих та побутових потужностей та ін.

У підсумку було досягнуто спільної думки, що Україна має значний науковий та промисловий потенціал для розроблення і впровадження інноваційної продукції, тож обмін інформацію щодо стану трансферу технологій в Японії та Україні є вельми своєчасним і корисним.

Sep 15, 2006 || Автор: Інф. “КП”

Дата події