У березні-квітні 2006 р. відбувся щорічний конкурс на кращий дипломний проект та роботу. На конкурс було подано 43 проекти та роботи від 13 факультетів і 5 інститутів. Експертизу провели 42 висококваліфікованих викладачі за єдиними критеріями оцінки якості дипломних проектів та робіт.
Методична рада затвердила лауреатів конкурсу, враховуючи пропозиції експертної комісії. По університету видано відповідний наказ.
І місце у конкурсі зайняла дипломна робота “Система для дослідження конвеєрних вагів (імітаційна модель)”, виконана студентом О.А.Харитичем на кафедрі інформаційно-вимірювальної техніки ФАКС під керівництвом завідувача кафедри В.Д.Циделка
Віртуальні лабораторії та віртуальні тестові стенди є новим напрямом у технології проектування, розробки та випробування виробів. Представлена робота є актуальною, тому що пов’язана з розробкою нового методу дослідження стрічкових конвеєрних вагів.
Ця робота виконувалася в рамках договору між Технічним університетом м. Ільменау (Німеччина) і Національним технічним університетом “КПІ”.
Автор розробив математичну модель вагів та виконав її дослідження, програмне забезпечення аналізу моделі вагів. Запропонував методику проведення досліджень та алгоритми роботи підсистеми та системи в цілому, представив рекомендації для вдосконалення конструкції вагів.
За матеріалами дипломної роботи розроблена лабораторна робота “Вивчення методики дослідження конвеєрних вагів”.
ІІ місце зайняли дипломний проект з ФПМ та дипломна робота з ХТФ.
1. Дипломний проект на тему “Дослідження та розробка інтеграційного засобу доступу до інфраструктури Інтернет сервіс провайдера” виконана студентом С.А.Присяжним на кафедрі прикладної математики ФПМ під керівництвом доцента кафедри П.П.Маслянка.
Сучасні вимоги ринку обумовлюють потребу компаній, особливо мережевих операторів, у впровадженні нових гнучкіших та швидших протоколів взаємодії між додатками користувачів у рамках мережевої взаємодії.
Дипломний проект присвячено створенню нового транспортного протоколу ARTCP (Adaptive Rate TCP – адаптивна схема управління потоком для транспортного протоколу в мережах з комутацією пакетів).
Автором була розроблена універсальна об’єктно-орієнтована імітаційна модель для конструювання мереж з топологією будь-якої складності.
У процесі використання та тестування протоколу були здійснені чисельні інтеграційні експерименти на сумісність нового протоколу з традиційним TCP. Результати проекту прийняті до впровадження в автоматизованій системі корпорації “Lucky Net”.
2. Дипломна робота “Розробка екологічно безпечних технологічних миючих засобів” виконана студенткою Н.М.Біленко на кафедрі технології неорганічних речовин і загальної хімічної технології ХТФ під керівництвом доцента кафедри Г.М.Прокоф’євої.
Тема роботи є актуальною, тому що присвячена вдосконаленню способів очистки технологічного обладнання, спрямована на виявлення впливу мастильних забруднень на ефективність миючих властивостей деяких технічних миючих засобів, що дозволяє вирішувати важливі екологічні проблеми.
Робота виконувалася в межах “Комплексної державної програми енергозбереження України” за постановою Кабінету Міністрів України.
Дослідження проводилися на виробництві “Діол” з використанням сучасних фізико-хімічних методів.
Результати роботи впроваджені на виробництві в технологічний регламент очистки детелей та обладнання компресорної техніки.
Результати роботи викладені в тезах доповідей двох міжнародних науково-технічних конференцій (Україна, Білорусь).
ІІІ місце поділили три дипломних проекти з ФЕА, ННК “ІПСА” та ІХФ.
1. Дипломний проект “Електрична частина теплової електростанції (ТЕС) потужністю 1800 МВт” виконана студентом О.О.Коваленком під керівництвом доцента М.П.Лукаша на кафедрі електричних станцій ФЕА.
Тема цієї дипломної роботи присвячена надзвичайно актуальній проблемі оптимізації режимів електричної станції з метою мінімізації витрат на виробництво електроенергії.
У дипломі викладено комплексне розв’язання функціональних задач в системі керування енергоблоку з використанням методів активного програмування та оптимальних переходів, які розроблені на кафедрі і відносяться до класу пошукових методів оптимізації з пробними кроками.
Для моделювання системи і розв’язання задач на всіх рівнях керування автор використав сучасний пакет прикладних програм MatLab/Simulink.
2. Дипломний проект “Автоматизована система керування технологічним процесом вирощування монокристалів кремнію методом Чохральського” виконав студент К.М.Скидан під керівництвом доцента О.М.Селіна на кафедрі математичних методів системного аналізу ННК “ІПСА”.
Проект присвячений розробці програмного комплексу автоматизованої системи керування технологічним процесом вирощування монокристалічного кремнію методом Чохральського.
Дипломник спроектував власний комплекс систем керування, що дало можливість підвищити продуктивність виробництва за рахунок виключення операцій ручного керування.
Розроблені автором методи, програмне забезпечення та алгоритми впроваджені в ТОВ “Тесис” і можуть бути використані для автоматизації інших технологічних процесів.
3. Дипломний проект “Модернізація сушильної частини картоноробної машини з розробкою нового приводу циліндрів” виконав студент О.В.Паламаренко під керівництвом професора В.М.Марчевського на кафедрі машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв ІХФ.
Проект виконано за заявкою науково-виробничого кооперативу “Продект” для впровадження на заводах паперової промисловості України.
У проекті автор розробив конструкцію високоефективної сушильної частини картоноробної машини, суть якої полягає в новій компоновці сушильних циліндрів.
Рішення завдань проектування здійснено на основі використання сучасних програм Компас-3D V7, MatCAD, Basic.
Результати роботи прийняті до впровадження за актом, затвердженим керівником НВК “Продект”.
На засіданні Вченої ради університету ректор вручив переможцям конкурсу дипломи лауреатів.
За високий рівень керівництва дипломним проектуванням у наказі винесено подяку: професору Б.В.Валуєнку (ВПІ); професору В.С.Богушевському (ІФФ); професору С.Я.Шипіцину (ІФФ); доценту І.Р.Клечак (ФБТ); доценту М.Д.Гомелі (ІХФ); професору Ю.М.Данильченку (ММІ); професору В.Г.Абакумову (ФЕЛ).