20 квітня відбулася конференція трудового колективу НТУУ “КПІ”. Голова профспілки співробітників університету доц. В.І.Молчанов повідомив про присутність на зібранні 590 із 638 делегатів, обраних напередодні в усіх підрозділах університету.
На зборах трудових колективів факультетів, інститутів, на студентських конференціях, що передували даній конференції, було заслухано звіти керівників підрозділів про виконання колективних угод між адміністрацією та відповідними профспілковими бюро. На засіданнях Вченої ради університету було заслухано та обговорено річні звіти проректорів Ю.І.Якименка, М.Ю.Ільченка, Г.Б.Варламова, М.В.Печеника, С.І.Сидоренка.
До складу одноголосно обраної президії увійшли: М.З.Згуровський, Ю.І.Якименко, М.В.Печеник, В.І.Молчанов, В.Ю.Миронов, І.І.Білик.
Заступник голови Київської міської ради профспілок В.С.Рижих поінформував присутніх, що серед усіх профспілкових організацій м. Києва Колективний договір НТУУ “КПІ” за 2005 р. було визнано найкращим. За 1-е місце в конкурсі Колективних договорів керівникам університету було вручено відповідні посвідчення і нагороди.
Слово для звіту адміністрації про виконання Колективного договору за 2005 р. надається ректору університету М.З.Згуровському. Він охарактеризував роботу колективу як творчу і ритмічну, але наголосив на необхідності вирішення багатьох проблем для входження нашого університету до кола провідних навчальних закладів Європейської спільноти. Досягненню цієї мети сприятимуть подальші реформи, призначені подолати суперечності між сферою освіти і ринком праці.
У доповіді було відзначено недостатню, на сучасному етапі, якість підготовки фахівців, відірваність навчальних планів і програм від передової науки, зазначалося, що за відгуками роботодавців випускники слабо володіють англійською мовою та інформаційними технологіями. Наголошувалося, що в університеті створено систему гарантування якості освіти.
На завершення доповідач зупинився на головних завданнях, що стоять перед колективом у поточному році та в найближчий час, перелік яких подаємо у скороченому викладі.
У навчальній роботі необхідно:
– зосередити зусилля колективу на забезпеченні високої якості освіти, престижу вузу і його випускників відповідно до європейських критеріїв, забезпечивши подальший розвиток кафедр, факультетів та інститутів у напрямку вдосконалення змісту освіти, покращення кадрового, методичного та інформаційного забезпечення навчального процесу;
– формувати модель підготовки фахівців, які повинні мати систематизовані фундаментальні та прикладні знання, уміти їх креативно застосовувати, працювати в колективі і координувати його дії, приймати відповідальні рішення;
– забезпечити протягом наступного навчального року перехід інститутів і факультетів на кредитно-модульну систему, адаптувати до неї навчальні плани і програми, ввести нову систему оцінки якості освіти і підготовки фахівців на основі ЕСТS;
– забезпечити функціонування університетської системи моніторингу якості вищої освіти, що відповідає європейським аналогам;
– удосконалити систему підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів, розширити мережу філій МІПО на факультетах, втілюючи принцип “навчання протягом усього життя”;
– продовжити виконання програми “Кадри”, залучаючи до педагогічної діяльності в першу чергу випускників аспірантури і магістрів та підвищивши вимоги до конкурсного обрання викладачів;
– поширити впровадження інформаційних технологій навчання;
– забезпечити навчальні дисципліни підручниками та навчально-методичними посібниками;
– розробити та впровадити систему конкурсного відбору на навчання за програмами магістрів після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”;
– передбачити в кошторисах факультетів і кафедр пріоритетне фінансування для оснащення лабораторій сучасним обладнанням та комп’ютерною технікою.
У навчально-виховній роботі зусилля мають бути спрямовані на впровадження стимулів якісного навчання студентів, їх участі в науковій роботі, на профілактику правопорушень, на виховання у студентів загальнолюдських цінностей – суспільної активності, доброзичливості, чесності, порядності, поваги до колег і до старших.
Потрібно підвищувати роль молодіжного самоврядування, створити всі умови для студентського самовираження, для функціонування груп за інтересами, земляцтв, зв’язків з ровесниками – колегами за фахом, закордонною молоддю.
Наукову роботу слід спрямувати на подальшу інтеграцію з навчальним процесом, на впровадження наукових розробок у виробництво, на залучення до виконання наукових досліджень усіх колективів кафедр університету. Нормою має стати залучення штатних науковців КПІ до викладацької роботи і стовідсоткове занурення студентів старших курсів, особливо майбутніх магістрів, в науково-дослідницьку діяльність.
Нам потрібно суттєво підсилити інноваційну складову нашої науки, розгорнути роботу Технополісу “Київ¬ська політехніка” за зразками кращих технічних університетів світу.
З метою підвищення ефективності підготовки кандидатів і докторів наук потрібно підсилити мотивацію для наукової діяльності, покращити відбір здобувачів, розширити прийом до аспірантури та докторантури.
Міжнародна діяльність має бути зорієнтована на інтеграцію КПІ у Європейську систему вищої освіти та науки, розширення контактів з університетами-партнерами та науковими центрами з усього світу. Залишаються актуальними завдання підвищення якості підготовки студентів-іноземців, створення для них належних умов проживання, безпеки, медичного обслуговування, розширення участі наших науковців у виконанні міжнародних наукових програм, організації та проведення міжнародних конференцій з актуальних питань навчальної та наукової роботи.
У соціальній сфері та господарській діяльності необхідно покращити умови навчання, роботи та відпочинку, вжити заходів щодо подальшого забезпечення житлом співробітників, всіляко сприяти початку будівництва студентських гуртожитків за рахунок сторонніх інвесторів. Потрібно реконструювати бази відпочинку “Полі¬технік”, “Сосновий”, “Глобус”, спорудити мале спортивне ядро університету, спортивні майданчики у студмістечку, закінчити проектування та розпочати будівництво корпусу по вул. Борщагівській, виконати ремонтні роботи в корпусах та гуртожитках тощо.
Звітну доповідь ректора університету було доповнено співдоповідями голови профспілкового комітету співробітників В.І.Молчанова та голови профспілкового комітету студентів В.Ю.Миронова. У виступах керівників профспілок йшлося про постійну увагу, яку приділяли профспілкові комітети виконанню Колективного договору, контролю надходження та викорис¬тання фінансових ресурсів. При цьо¬му було відзначено, що фінансова діяльність університету набула прозорості при зростанні самостійності та відповідальності підрозділів. У виступах також йшлося про шляхи вирішення соціальних проблем, про увагу до ветеранів війни, студентів-сиріт тощо. Кращими факультетами при виконанні Колективного договору минулого року було названо ТЕФ, ВПІ, ФМФ, ФІОТ, ФММ.
Звіт ректора та голів профспілкових комітетів, за пропозицією заступника голови профспілкового комітету І.І.Білика, було одноголосно затверджено, визнано позитивною роботу ректора, Колективний договір за 2005 р. та угоду про охорону праці ухвалено вважати виконаними повністю.
Надалі, під головуванням Ю.І.Якименка, відбувся постатейний розгляд усіх позицій проекту Колективного договору на 2006 рік. Висловлені напередодні зауваження і пропозиції членів трудового колективу були опрацьовані редакційною комісією і включені до тексту Колективної угоди між адміністрацією і профспілками НТУУ “КПІ” на 2006 р. та враховані в угоді про охорону праці.
За виступом від редакційної комісії І.І.Білика, було заслухано проект та ухвалено рішення затвердити Колективний договір із додатками та угоду з охорони праці на 2006 рік.
Також було затверджено на новий термін склад комісії університету з трудових спорів, узгоджено доповнення до Статуту університету, затверджено склад комісії з житлових і соціальних питань та пропозиції, внесені студентською конференцією, щодо змін до Положення про студентське самоврядування НТУУ “КПІ”.