Пошук, налагодження та зміцнення наукових зв’язків є невід’ємною складовою життя сучасного наукового колективу.

Незважаючи на поширення електронних засобів комунікацій, що дозволяють науковцям різних країн спілкуватись, реалізовувати спільні проекти та проводити он-лайн консультації в режимі реального часу, міжнародні наукові конференції ще довго будуть лишатись основною рушійною силою наукового розвитку.

Саме тому кафедра лазерної технології, конструювання машин та матеріалознавства (ЛТКМ НТУУ “КПІ”) приділяє велику увагу участі її співробітників у профільних конференціях по всьому світу. Оскільки кафедра є членом Лазерного інституту Америки, то присутність співробітників кафедри на конгресах, організованих цим інститутом, є приємним та почесним обов’язком. У різні часи успішними доповідями на цьому конгресі були представлені дослідження завідувача кафедри ЛТКМ проф. І.С.Коваленка, проф. Л.Ф.Головка, старшого наукового співробітника М.І.Анякіна та ін. У свою чергу, ряд членів Лазерного інституту Америки є співавторами наукових праць співробітників кафедри та в різні часи відвідували з лекціями кафедру ЛТКМ.

Не був випадковим і нещодавній візит співробітників кафедри на черговий лазерний конгрес (ICALEO’2005 – International Congress on Applications of Lasers and Electrooptics), що проходив у листопаді в Маямі (Флорида, США). Оскільки на кафедрі ЛТКМ велика увага приділяється розвитку молодої генерації вчених, то в рамках цієї програми аспірантом кафедри ЛТКМ Р.О.Жуком була представлена спільна з професором В.С.Коваленком доповідь на тему: “Theoretical Study of Aerodynamic Behaviour of Assist Gas During Laser Gutting”. Ця доповідь, виголошена блискучою англійською мовою, викликала великий інтерес у присутніх, а плідна дискусія ще раз підтвердила актуальність наукових проблем, якими займається кафедра ЛТКМ. Щирі поздоровлення, схвальні відгуки та неоцінимі поради щодо подальшого напрямку дослідження було отримано від британського корифея з лазерної технології, професора Вільяма Стіна – керівника лазерного центру Ліверпульського університету, д-ра Едварда Метсбовера – директора лазерної лабораторії ВМС США (Washington, DС), д-ра Стенлі Ріма – директора Едисонівського Зварювального інституту (Соlumbus, ОН) та інших.

Ще раз було продемонстровано, що незважаючи на економічні труднощі, науковці КПІ плідно працюють у найактуальніших галузях сучасної науки та достойно представляють Україну на міжнародному рівні. Бажаємо нашим колегам подальших успіхів в їх корисній справі.