Вже не одне десятиліття КПІ співпрацює з КБ “Південне” та підприємствами космічної галузі. Провідні науковці різних факультетів – приладобудівного, теплоенергетичного, авіаційних та
космічних систем – створювали комплекси діагностувально-вимірювальних та опто-електронних приладів, розробляли математичні моделі, теплові труби, фотоелектричні сонячні батареї для експлуатації на космічних апаратах, досліджували вплив факторів космічного польоту на обладнання. Останнім часом спільно з ДКБ “Південне” розпочато роботи зі створення мікросупутника.
Тож не дивно, що нещодавно призначений генеральний директор Національної космічної агенції України (НКАУ) Ю.С.Алєксєєв разом із заступником Е.І.Кузнєцовим 24 листопада 2005 року відвідав наш університет з метою детального ознайомлення з розробками науковців КПІ і обговорення перспектив співпраці.
Після ознайомлення гостей з інфраструктурою Київської політехніки протягом двох годин проходила презентація наукових розробок, що стосуються космічної галузі.
Після вступного слова ректора НТУУ “КПІ” академіка М.З.Згуровського з короткою доповіддю “Напрями діяльності університету за програмою “Космічна техніка” виступив проректор з наукової роботи член-кореспондент НАН України М.Ю.Ільченко.
Далі слово отримали керівники та виконавці науково-дослідних робіт.
Д.т.н., проф. О.С.Цибенко зробив доповідь на тему: “Дослідження динаміки конструкцій нового типу ракет-носіїв та оптимізація їх параметрів”, декан ФАКСу д.т.н., проф. О.В.Збруцький розповів про результати роботи за програмою НТУУ “КПІ” “Мікросупутник” та створення систем орієнтації і телеметрії космічних апаратів, заступник проректора з наукової роботи проф. Л.Р.Слободян зробив доповідь на тему: “Системи терморегулювання космічних апаратів та їх
наземного випробування”, к.т.н. О.М.Шмирьова – “Сонячні батареї космічних апаратів”; завідувач
кафедри фізичної хімії проф. Ю.А.Малєтін представив нові високопотужні джерела на базі суперконденсаторів, проф. Н.Д.Панкратова розповіла про побудову сценаріїв майбутнього розвитку систем дистанційного зондування Землі на основі методології технологічного передбачення.
У ході зустрічі було обговорено і намічено напрями співпраці між НКАУ та НТУУ “КПІ”, розроблено відповідний план заходів.