“Створений на базі НТУУ “КПІ” восени минулого року (за підтримки ЮНЕСКО) Центрально-східно-європейський віртуальний університет CEEVU і надалі сприятиме об'єднанню зусиль для використання науково-інформаційних технологій у науковій та освітній сферах”, – зазначив ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З.Згуровський 10 листопада на урочистому засіданні, присвяченому відкриттю Координаційного центру CEEVU. У залі Вченої ради зібрались представники 12 університетів Центральної та Східної Європи – учасників проекту, ректори вітчизняних ВНЗ, представники громадських та державних інституцій, фахівці, викладачі та студенти, які працюють над розбудовою в Україні інформаційного суспільства, а також численні зарубіжні гості. Виступи промовців стосувалися актуальних питань інформатизації суспільства.

Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, перший заступник міністра закордонних справ України В.С.Огризко поінформував про забезпечення доступу до інформаційних ресурсів як спе­ціалістів, так і студентів та пообіцяв усіляку підтримку діяльності віртуального університету, “щоб вітчизняна наука була представлена у світі на належному рівні”.

Перший заступник міністра освіти і науки України А.М.Гуржій розповів про створення Державної програми, яка включає інформаційні та телекому­нікаційні проекти в освіті і науці та забезпечуватиме виконання принципу – навчання протягом
усього життя. Також від імені міністерства він висловив зацікавленість у розвитку віртуального уні­верситету та пообіцяв відповідну підтримку.

Народний депутат М.К.Родіонов звернув увагу на активну участь громадськості в обговоренні бізнесових, наукових, освітніх та інших законодавчих ініціатив ВР.

Радник відділу аналізу і політики в галузі науки Секретаріату ЮНЕСКО В.А. Мустафаєв зазначив, що проект CEEVU розвивається дуже динамічно. Якщо в період його становлення були думки об'єднати його з проектами інших країн, зокрема, Італії, то нині є всі передумови, що CEEVU стане одним із кращих проектів ЮНЕСКО.

Віце-президент компанії Майкрософт у Східній Європі Вахе Торосян, генеральний секретар Міжнародної ради з відкритого та дистанційного навчання Рейдер Ролл, голова представництва компанії Hewlett Packard в Україні С.А.Савченко у своїх виступах висловили підтримку CEEVU, що розвивається.

У доповіді “Міжнародний віртуальний університет у контексті розвитку інформаційного суспільства” ректор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський проаналізував стан розвитку інформаційного суспільства в Україні, його інтеграцію в європейські інформаційні мережі та місце в ньому CEEVU.

Відкриття Координаційного центру CEEVU – ауд.262-1 – відбулося в урочистій обстановці. Присутніх привітала директор громадського об'єднання “Центрально-східно-європейський віртуальний університет”, директор ІІТО доц. І.Г.Малюкова. Вона розповіла про діяльність віртуального кампусу і на­працювання протягом року, що минув, а також окреслила плани на майбутнє. Відеоконференція, проведена з Координаційного центру з Каунаським технологічним університетом, НТУ “ХПІ” та Талліннським технологічним університетом викликала жваве обговорення учасників зустрічі.

У ході конференції, яка тривала два дні, було заслухано та обговорено виступи, зокрема, Сергія Азарова, директора компанії Lucky Net, експерта CEEVU; Яцека Гаєвського, генерального секретаря Мережевої асоціації країн Центральної і Східної Європи, віце-президента CEEVU (Польща); Дангуоле Руткаускайне, керівника Центру дистанційної освіти Каунаського технологічного університету, члена президії CEEVU (Литовська Республіка); Анни Марії Жосчяну, завідувача кафедри Бухарестського ТУ “По­літехніка”, члена президії CEEVU (Румунія); Аадели Лео, професора факультету гуманітарних наук Талліннського технологічного університету (Естонська Республіка); проф. Л.Л.Товажнянського, ректора НТУ “ХПІ”;  О.Я.Онопрієнка, доцента Донецького національного ТУ; Артураса Каклаускаса, професора Вільнюського ТУ (Литовська Республіка); проф. А.І.Петренка, завідувача кафедри систем автоматизованого проектування НТУУ “КПІ”; проф. В.Д.Циделка, завідувача кафедри інформаційно-вимірювальної техніки НТУУ “КПІ”; доц. Г.Д.Кисельова, проф. С.М.Шукаєва та проф. С.І.Сидоренка (НТУУ “КПІ”).

На зборах учасників CEEVU було прийнято Положення про членство та Положення про організацію-партнера CEEVU, що дозволить розширити географію і кількість університетів та компаній, зацікавлених у співпраці. Також прийнято рішення про розподіл функцій між університетами – учасниками проекту.

Учасникам зібрання було запропоновано проекти концепції інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури і навчального плану зі спеціальності “Комп'ютерні науки”. Обговорення проектів буде проходити в режимі он-лайн на сайті CEEVU, а його результати втілені у відповідні рішення та дії.

“Відрадно констатувати, – повідомила директор ІІТО І.Г.Малюкова кореспонденту “КП”, – що помітно зросла зацікавленість можливостями дистанційного навчання в країнах Східної Європи, зокрема Україні. Про це свідчить високий рівень учасників конференції – іноземних та вітчизняних фахівців та розуміння глибини і важливості питань, які обговорювалися”.

Н.Вдовенко