“За краще майбутнє для всіх” –саме таким гаслом позначено діяльність розгалуженої по всьому світі японської агенції з міжнародного співробітництва (JICA), представники якої за участю Посольства Японії в Україні та НТУУ “КПІ” 26 жовтня на базі нашого університету провели міжнародний семінар на тему “Досвід Японії у сфері співробітництва наукової спільноти, промислового сектора і державних структур”.
На початку роботи семінару ректор НТУУ “КПІ”, академік НАН України М.З.Згуровський від імені багатотисячного колективу університету тепло привітав Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні пана Кіщіро Амае, заступника голови секретаріату Президента України
Л.О.Мусіну, директора департаменту міжнародної технічної допомоги Міністерства економіки України О.Ю.Бродського, відповідальних працівників Кабінету Міністрів України, МОН України, Мінекономіки України, Міністерства промислової політики України, Солом'янської райдержадміністрації, співробітників та студентів Київської політехніки.
Ректор університету висловив подяку Посольству Японії в Україні, представникам JICA за підтримку у створенні Українсько-японського центру на базі НТУУ “КПІ”, підкреслив актуальність розвитку інноваційних технологій, що потребують поєднання зусиль університетської науки, промисловості та державних структур, наголосив на важливості використання міжнародного досвіду в цій сфері, чому, безумовно, сприяє виконання силами КПІ проектів ЮНІДО, пов'язаних із дистанційним навчанням та розробкою методів технологічного передбачення, співробітництво із JICA та, звісно, робота даного семінару.
Виконанням хоровою капелою студентського гімну “Гуадеамус” роботу семінару було урочисто відкрито.
Із вітальним словом до присутніх звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Кіщіро Амае. Він висловив щиру подяку Уряду України, Верховній Раді за активізацію в останні роки співпраці між українськими та японськими партнерами, високо оцінив заснування в КПІ Українсько-японського центру, підкреслив важливість зміцнення українсько-японських відносин у сфері освіти після нещодавнього візиту ректора нашого університету М.З.Згуровського до Японії на запрошення уряду цієї країни.
Учасників семінару також привітав директор департаменту міжнародної технічної допомоги Міністерства економіки України О.Ю.Бродський.
Далі виступив професор університету м. Йокогама пан Кондо Масаюкі. У його доповіді в узагальненому вигляді було представлено досвід Японії у сфері співробітництва науковців та ділових кіл. Загальну зацікавленість присутніх викликала актуальна для КПІ тема, пов'язана з організацією та діяльністю технополісів, запроваджених у Японії на Хоккайдо та у Саппоро, питання менеджменту, пов'язані з розвитком інноваційних процесів у промисловості, заснованих на науково-дослідних та дослідно-конструкторських роботах тощо.
Було заслухано також доповідь професора Токійського технологічного інституту пана Хесоно Міцуакі, присвячену роботі у сфері співробітництва наукової громадськості та промислового сектора за досвідом Токійського технологічного інституту.
Як резюме слід зазначити, що адаптація японського досвіду до українських реалій сприятиме інноваційній діяльності зі створення та впровадження наукоємної, конкурентоспроможної науково-технічної продукції, науково-технічних ідей.