22-24 червня у рамках святкування 75-річного ювілею Сибірського державного індустріального університету в місті Новокузнецьк відбулася чергова нарада президії Ради Навчально-методичного об'єднання (НМО) вузів Російської Федерації з освіти в галузі металургії. Україну на цьому заході представляв професор НТУУ “КПІ” завкафедри фізико-хімічних основ технології металів ІФФ чл.-кор. НАН України Д.Ф.Чернега. Він є членом президії НМО з моменту її заснування (1986 рік), бере активну участь у засіданнях, які раніше проходили в різних містах України і Росії, а тепер в містах Російської Федерації, а також сам був ініціатором проведення двох наукових конференцій в НТУУ “КПІ” у 1990 та 2002 рр. НМО поєднує викладачів вищих навчальних закладів з металургійної освіти і представників промислових підприємств з метою обміну досвідом, об'єднання творчого потенціалу вузів для вирішення актуальних навчально-методичних і науково-технічних завдань, координації видання навчальної літератури, організації міжвузівських наукових конференцій, студентських конкурсів та олімпіад тощо.
Дмитро Федорович від імені ректора академіка М.З.Згуровського, викладачів, співробітників та студентів НТУУ “КПІ” привітав ректора проф. М.М. Кулагіна та колектив Сибірського державного індустріального університету з ювілейною датою. Створений у 1930 році як Сибірський інститут чорних металів, поступово пройшовши важливі етапи розвитку, цей університет досяг рівня сучасного вузу, який продовжує динамічно розвиватися. Приємно, що НТУУ “КПІ” також причетний до створення цього найбільшого нині в Кузбасі політехнічного університету, адже випускники КПІ також брали активну участь у створенні Кузнецького металургійного комбінату – первістка промислового освоєння природних багатств Сибіру та становленні Сибірського інституту чорних металів. Це видатний металург, віце-президент а кадемії наук СРСР, учений зі світовим ім'ям І. П.Бардін (випускник КПІ 1910 р.), який у 1929-1932 роках очолював технічне керівництво будівництвом цього металургійного комбінату, а також Р.В. Белан (випускник КПІ 1931 року), який був директором комбінату з 1939 по 1953 рр.
Співпраця НТУУ “КПІ” із Сибірським державним індустріальним університетом та НМО з освіти в галузі металургії триває і сподіваємося, що джерело цієї дружби не пересохне ніколи.