Щоосені початок навчального року в НТУУ “КПІ” позначений новаціями та позитивними змінами в організації навчального процесу: відкриваються нові кафедри та спеціальності, облаштовуються лабораторії та центри, поліпшуються методики викладання.

Як повідомив декан ТЕФ проф. Є.М.Письменний, до послуг студентів-теплотехніків новий локальний тренажер з експлуатації ядерних установок. Досвід, набутий під час тренувальних занять на цьому пристрої, дозволить майбутнім фахівцям убезпечити роботу обладнання в нестандартних режимах. Також незабаром прийме студентів лабораторія котельних установок. І нехай скептики не вважають таке обладнання “вчорашнім днем” розвитку теплоенергетики. Модернізоване і вдосконалене, воно є конкурентоспроможним, дешевим і успішно працює в теплосистемах різного призначення.

Директор ВПІ П.О.Киричок повідомив, що головною новиною у ВПІ стало відкриття двох
нових спеціальностей: «Матеріали видавничо-поліграфічних виробництв» та «Технологія електронних мультимедійних видань». Слід відзначити, що конкурс на вступних іспитах, як на денну, так і на безвідривну форму навчання, цього року був значно вищим, ніж торік, і в середньому становив 4 особи на місце. Як завжди, найвищим він виявився при вступі на спеціальності «Видавнича справа та редагування» й «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво». Цікаво, що інтерес до технічних спеціальностей серед абітурієнтів був дещо нижчим, хоча попит на спеціалістів саме в цій галузі щороку зростає.

Тепер навчання студентів ВПІ проходить у 3-х корпусах: №8, №25 і №26. Останній розташований на Печерську. Там зроблено капітальний ремонт, закуплено нові меблі.

Декан ФБТ проф. Л.М.Шинкаренко поінформувала, що нарешті біотехнологів “визнали офіційно” і внесли цю спеціальність до державного реєстру професій. А ще на факультеті здійснено перший набір студентів за спеціальністю “Екобіотехнологія”, для цього відкрили нову кафедру – екобіотехнології та біоенергетики, кафедра нанотехнологій розчинить свої двері трохи згодом.

Декан ФЛ Ю.І.Височинський з неприхованою гордістю розповів, що крім стаціонарної форми навчання і отримання другої освіти, ФЛ нині
пропонує всім бажаючим заочне відділення та екстернат, що дуже зручно для молодих людей, які прагнуть кар'єрного зростання та цінують свій час. А ще Юрій Іванович пишається, що на ФЛ найбільший конкурс на навчання, набрали багато “контрактників”.

Наступна новина стосується всіх політехніків: віднині іноземну мову в нашому університеті вивчатимуть впродовж усіх років навчання – від першого до шостого курсу. А майже половина факультетів запровадили у себе вивчення другої іноземної мови, що суттєво допоможе студентам Київського політехнічного інтегруватися в міжнародний освітній простір.

Директор ІЕЕ проф. А.В.Праховник був дещо стриманий у своїх емоціях, хоча, без сумніву, новин у 22 корпусі чимало. Приміром, створення лабораторії комп'ютерного обліку енергії, оновлення навчальних стендів тощо. На його думку, всі поліпшення відбуваються в робочому порядку і не обов'язково мають висвітлюватися чи обговорюватися в пресі. До речі, з цього навчального року лекційні навчальні курси в ІЕЕ “викладатимуться” в комп'ютерній мережі, тож студенти матимуть змогу самостійно з ними ознайомитися, щоб на заняттях більш ефективно засвоювати матеріал в процесі обговорення. Упродовж року передбачається “віртуальне” вивчення до 70% лекційних матеріалів.

Найбільшим досягненням осені-2005 в ІЕЕ Артур Веніамінович вважає новий набір студентів, яких добирали особливо ретельно, про що свідчить рівень вступних випробувань. Саме вони, нинішні першокурсники разом із колегами і наставниками, розвиватимуть енергоменеджмент XXI століття.

Інф “КП”