Хтось із великих сказав, що студент – це не чаша, яку слід наповнити, а факел, який треба запалити. На цьогорічному святі першокурсників смолоскип знань від старшокурсників приймав студент першого курсу РТФ, переможець III етапу Всеукраїнської шкільної олімпіади з математики Степан Пільтяй. Він і запалив вогонь у символічній чаші знань.

Урочисто і схвильовано завмер юнак на вершині східців біля чаші, оглядаючи багатотисячну площу. Радісно і тривожно билося серце. Віднині – він член політехнічного товариства, про яке так багато розповідали старші друзі. Вони й порадили вступити на “більш прикладний” факультет. Адже фахівців-радіотехніків на ринку праці чекають з нетерпінням. Такі молоді спеціалісти мають широкий вибір для працевлаштування, сподівається юнак.

Олександр Рибак, олімпійський лідер НТУУ “КПІ”, при знайомстві з молодим колегою, там же на Дні першокурсника, зауважив, що це знаково, коли переможці шкільних предметних олімпіад не збираються на одному-двох престижних (відомих) факультетах, а йдуть на суто технічні, можливо, за ними потягнуться й інші, тож “олімпійський” рух в університеті пожвавиться.