Шановні делегати Конференції трудового колективу, працівники та здобувачі вищої освіти університету, запрошені! Сьогодні Конференція трудового колективу підбиває підсумки роботи, виконання Колективного договору і визначає вектор розвитку університету на наступний  період.  

Традиційно на Конференціях трудових колективів ми оцінюємо роботу за минулий період, але сьогодні колектив  аналізує та оцінює зміни і результати роботи зокрема за період з липня 2024 року по сьогоднішній день. Слід відверто зважити на стан університету та історичний проміжок, у який змінилась управлінська команда.

На початку навчального року незвично зросла кількість різноманітних запитів щодо проблемних (у лапках) питань. При цьому  дивним видалося те, що предметом запитів  від різних фізичних, юридичних осіб, а також  громадських організацій стали питання, добре відомі в університеті та за його межами впродовж останніх 5-ти років. Але університет відповідально  поставився до цих запитів. Інформація  хоча і мала ризики бути викривленою та спотвореною в очах громадськості, була надана в повному обсязі та в прозорий спосіб.

 В умовах війни та загальнодержавних викликів інформаційні атаки на університет  були чи не найменшим злом.

Зрозумілим, але неприємним для колективів освітніх підрозділів стало приведення  фінансування у листопаді 2024 року у  відповідності до фактичного контингенту здобувачів.

Для всього нашого університету загалом і для технічних спеціальностей зокрема виконання державного замовлення – це найбільший ризик, якого в умовах повномасштабної війни та відтоку молоді уникнути  неможливо.  

Відповідно до формульного фінансування частка контингенту в розрахунку коштів  складає  80%, а за умови існуючих тенденцій щодо набору за багатьма спеціальностями університету, повноцінне забезпечення наукоємних колективів кафедр, якими є більшість у КПІ, перебуває під загрозою.

Інші критерії формульного фінансування – такі, як наукова діяльність,  міжнародне визнання, працевлаштування, будемо відвертими, не дають КПІ максимальних балів.

Тому поява й становлення  активних і амбітних керівників кафедр, факультетів, навчально-наукових інститутів є одним із чинників збереження науково-педагогічних колективів, залучення молодих фахівців, а найголовніше – диверсифікації джерел фінансування.

Особливо це актуально з огляду на останні  ініціативи Міністерства освіти і науки України для закладів вищої освіти – це переведення підрозділів, які безпосередньо не пов'язані з основною діяльністю університету, на самоокупність і самозабезпечення. У нас до таких підрозділів належать Студмістечко, Спортивно-оздоровчий комплекс, Центр культури та мистецтв, Виробничо-експлуатаційний комбінат і  Центр студентського харчування. Тому процес  переведення фінансування за кошти спеціального фонду пришвидшився.

Системні зміни на рівні держави, структурні перетворення в університеті, локальні проблеми та пропозиції обговорювалися з колективами підрозділів  під час конференцій та зборів. Питання матеріально-технічного забезпечення, діяльності господарських служб, фінансові аспекти роботи були відверто прокумуніковані, а пропозиції щодо укриттів, громадського харчування, збільшення частки очного навчання увійшли до плану спільних дій на всіх рівнях управління університетом.

Особливо потрібно наголосити на причинах відсутності студентів в аудиторіях. До цих причини, на жаль, можна віднести незалученість керівників окремих освітніх підрозділів до створення та розширення мережі укриттів.

На одній із конференцій трудового колективу факультету питання поставила  студентка, цитую: "Я вже два роки не зустрічалася зі своєю групою. Ми між собою майже не спілкуємося,  не знаємо один одного. Коли у нас будуть офлайн-заняття?".

Отже, аналізуючи стан справ за цим напрямом в інших закладах вищої освіти м. Києва, ми можемо побачити чималу кількість університетів-конкурентів, де вже другий рік поспіль триває повноцінне очне навчання. Отож батьки надають даним закладам  перевагу при вступі.    

Ці відверті тригери зобов'язують  нас  вийти з "онлайн-зони комфорту" і відновити повноцінне навчання, що потребує корегування графіка освітнього процесу, збільшення місць в укриттях та створення безпечних  умов як для працівників, так і для  студентів.  

Кадровий голод став однією з найбільших проблем на українському ринку праці. Університети при цьому не є винятком. Ми також його відчуваємо, але не намагаємося вирішити проблему, хоча маємо значні людські  ресурси в межах КПІ. 

 Спільно зі студентськими організаціями ми здатні забезпечити кадровий резерв у майбутньому і посилити КПІ за рахунок працевлаштування студентів. Здобувач на території кампусу може бути залучений до оплачуваної роботи в освітньому процесі, наукових дослідженнях, культурі та спорті, в адміністративно-господарських справах та в інтересах військових. Молодість та  креативність здобувачів вищої освіти дозволить осучаснити університет. Утім, їхнє залучення потребує суттєвого зменшення бюрократичних процедур при оформленні  на роботу.

Крім цього, важливим компонентом розвитку університету є збереження молодих науковців у колективі, створення умов для їхнього професійного зростання, розширення можливостей та  забезпечення соціальної  підтримки  на всіх етапах  розвитку і кар'єри.

Внутрішні інвестиції мають бути не лише в людські ресурси, а й в інфраструктурні проєкти, які дозволяють надавати якісні послуги або зменшувати власні витрати. 

Тому для утримання лідерських позицій нашої Альма-матер, потрібно переформатувати та переосмислити підходи до роботи, а на типове   питання  "чому ви так робите" – не  відповідати "ми так завжди робили".

Традиційно зупинюся на кількісних і якісних показниках у роботі та у ході аналізу виконання Колективного договору.

За звітний період  відбулися зміни  в управлінні підрозділами університету: конкурс на заміщення посад завідувачів було проведено на 17 кафедрах, також проведено конференції трудових колективів, на яких обрано 9 деканів факультетів/директорів інститутів.

Статутну діяльність профкому впродовж останнього року було спрямовано на реалізацію заходів матеріальної підтримки, соціального та правового захисту, представлення інтересів працівників у комісіях та радах університету, організацію культурно-масових та спортивних заходів і, звичайно ж, на оздоровлення працівників та їхніх дітей. Останнє  є особливо важливим з огляду на дію воєнного  стану та відсутність можливостей відвідати наші бази відпочинку.

За 2024 році Профкомом:

– надано грошову допомогу працівникам-членам профспілки університету на суму 6 мільйонів 923 тис. грн;

– 15 (п'ятнадцяти) працівникам, які проходять службу в лавах Збройних Сил України, та членам їхніх родин надано грошову підтримку на суму 179 тис. грн;

– 36 (тридцять шість) працівників університету, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації в період дії правового режиму воєнного стану,  отримали грошову підтримку на суму 351 тис. грн.

Загалом, у межах виконання пунктів 2-го розділу Колективного договору в частині соціального захисту та матеріальної підтримки, працівникам  надано  грошової допомоги  на суму 7 млн 453 тис. грн.

Спільно з департаментом управління справами університету  Профком здійснює адміністрування лікарняних листків. Протягом звітного року, здебільшого за даними електронного реєстру, 1228 осіб оформили 4535 лікарняних листків. Кількість днів непрацездатності, оплачених за рахунок Фонду оплати праці КПІ, становила 9857 за загальної кількості днів 34 483. У зв'язку з вагітністю та пологами 32 працівницям університету були оформлені оплачувані відпустки. За рахунок коштів  Пенсійного фонду сплачено дві одноразові допомоги на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку, у розмірі 8200 грн. У 2024 році було скеровано 4 запити до медичних установ та 5 звернень до Пенсійного фонду щодо правильності видачі та продовження лікарняних, вирішення спірних питань тощо.

У 2024 році відбулось 9 засідань Ради трудового колективу з житлових та соціально-побутових питань. На них було розглянуто 336 заяв щодо продовження тимчасового розміщення працівників і випускників університету в гуртожитках. Загалом питання, що порушувалися в цих зверненнях, вирішувалися позитивно.

До комісії з трудових спорів, яка була затверджена постановою на минулій Конференції трудового колективу, за 2024 рік звернень і заяв не надходило.

Торік Профком за рахунок власного ресурсу продовжував реалізацію програми санаторно-курортного лікування для працівників університету відповідно до медичних показників. Компенсовано придбання 39 путівок до санаторних закладів України на суму 224 тис. грн на період перебування 12-14 днів в санаторіях Моршина, Хмільника, Миргорода, Трускавця, Поляни та інших. Організаційну підтримку здійснювала комісія з оздоровлення.

У секціях та на тренувальних об'єктах Спортивно-оздоровчого комплексу за умовами Колективного договору працівникам усіх категорій  продовжують надаватися безоплатні послуги згідно з погодженим графіком. Започатковано нові секції для працівників та аспірантів: з аквааеробіки,  настільного тенісу, важкої атлетики. Спортивна комісія  Профкому організувала і провела  традиційні турніри з  міні-футболу,  волейболу, настільного тенісу, шахів та на підтримку Збройних Сил України. 

У цьому році культурною комісією Профкому було організовано екскурсійні тури до Переяслава-Хмельницького та Білої Церкви, де працівники мали можливість відвідати музеї, оглянути архітектурні пам'ятки. Також не залишилися без уваги працівники-поціновувачі театрального мистецтва. У підрозділах і на рівні університету були організовані відвідування театрів м. Києва. Загалом у  культурно-просвітницьких заходах взяли участь  325 працівників університету.

Пріоритетом для профспілки завжди було і є приділення уваги дітям працівників.

За оздоровчий сезон 2024 року працівники безкоштовно отримали для своїх дітей 43 путівки до таборів "Верховина" та "Карпатські зорі" в межах програми  оздоровлення дітей освітян м. Києва.

Традиційним літнім відпочинком для дітей є табір у м. Грибув у Польщі, який ми організовуємо спільно з профспілками Варшавської політехніки.  У 2024 році його відвідали 44 дитини наших працівників. Частка компенсації вартості послуг з оздоровлення дітей  в літньому таборі склала  189 тисяч грн. 

До  дитячої секції з плавання долучилося 47 дітей та онуків працівників університету. За надані послуги Спортивно-оздоровчому комплексу перераховано кошти в сумі 63 тис. грн.

Традиційно дітям працівників та аспірантів університету до Нового року видавалися подарунки, придбані за рахунок коштів Профкому.

Підбиваючи підсумки, зазначу, що Профспілковий комітет під час розгляду виконання Колективного договору за минулий період констатував, що Адміністрація університету та адміністрації підрозділів дотримувалися положень Договору, і тому рекомендує прийняти звіти Адміністрації та Профкомів про виконання положень Колективного договору університету.

Роботу ректора університету Профком пропонує оцінити як задовільну.

В єдності наша сила! Слава Україні!

Фото С. Нечая

Дата події