У КПІ 10 травня 2023 року було підписано угоду про співпрацю Громадської організації "Українська Рада Миру", Благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд "Незалежний український медіа центр у Європі" та Всеукраїнської газети для науковців та освітян "Світ".

Значну її частину присвячено питанням співпраці в інформаційній сфері. І невипадково. Адже, як нагадав перед підписанням цього документа ректор КПІ і, водночас, голова Української Ради Миру Михайло Згуровський, ціла низка організацій, політичних діячів і навіть окремих держав під відновленням миру в Україні розуміють встановлення миру на умовах, які висуває росія – з винесенням за дужки питання повернення тих територій, що їх вона окупувала, з визнанням її вимог щодо неприєднання України до ЄС і НАТО, її погодження на нейтральний статус тощо. Але для нашої держави це неприйнятно. "Для України, як ми це відчуваємо і розуміємо, це відтермінований конфлікт, і, можливо, відтермінована ще кривавіша війна. Тому Україна напрацювала своє власне бачення миру. Воно було представлено Президентом України в листопаді минулого року на засіданні Великої двадцятки і сформульовано як українська "формула миру", – наголосив він. – Головний зміст української "формули миру" полягає в тому, що Україна разом з демократичним світом мають створити такі умови і гарантії подальшого миру, за яких цивілізований світ повернеться до світового порядку, який не дозволятиме порушувати суверенітет будь-яких країн світу, порушувати мир і здійснювати будь-які агресії".

Як відомо, у десяти пунктах цієї формули є й інші дуже важливі складові. Про них також нагадав Михайло Згуровський: "Це і збереження екосистеми, навколишнього середовища, в якому ми живемо, збереження суверенітету і незалежності країн, виходячи з багатьох попередніх міжнародних документів, які були визнані світовим співтовариством – це рішення Ялтинської та Гельсінської конференцій минулого століття та багато інших, які свого часу встановили світопорядок, що не дозволяв виникати будь-яким війнам і конфліктам".

Отож сьогодні дуже важливо поширювати і доносити Європі та всьому світові українське бачення шляхів досягнення миру і, власне, самого уявлення про те, який саме мир є прийнятним для нашої країни. Адже українці не приймуть "миру" на умовах агресора – з відмовою від наших тимчасово загарбаних ним територій і без виведення російських військ та приватних злочинних угруповань з території нашої держави, з всепрощенням військових злочинців, зрадників і колаборантів, з відходом від проголошеного курсу на вступ до НАТО та європейських структур, без гарантій радіаційної та ядерної безпеки тощо. Про це також говорив Михайло Згуровський: "Започатковуючи тісну співпрацю з Міжнародним благодійним фондом "Незалежний український медіа центр у Європі", ми, перш за все, розраховуємо на можливість поширення нашого бачення української "формули миру" на європейський простір і не лише на нього, користуючись тим, що ваш медіа центр є досить успішним, має велику аудиторію, і якщо б він відкрив двері для нашого змісту, наших меседжів, ми могли б поширювати їх з більшою ефективністю".

kpi images - учасники зустрічі

З іншого боку, для українських громадян важливою є і можливість отримувати неупереджену інформацію від міжнародних партнерів. Одним із каналів її поширення має стати ще одна учасниця цієї угоди – газета "Світ" – видання для науковців і освітян, часопис української інтелігенції.

Голова Ради директорів Міжнародного благодійного фонду "Незалежний український медіа центр у Європі" відомий український письменник, дипломат, науковець і громадський діяч Юрій Щербак розповів про цілі, які ставить перед собою очолюваний ним фонд, та зауважив, що зафіксовані в угоді домовленості про співпрацю повністю відповідають напрямам його діяльності. "Зокрема ми вітаємо і будемо співпрацювати з дуже авторитетною газетою "Світ", – сказав він. – Наші матеріали ми намагаємося друкувати трьома мовами: українською, польською та англійською. У нас є 200-400 тис. читачів, і це не тільки в Україні, але й у Польщі та інших країнах ЄС, а також у США. Ми будемо друкувати матеріали газети "Світ". Сподіваємося, що газета "Світ" також буде дивитися наші публікації".

kpi images - Юрій Щербак

Серед напрямів діяльності медіа центру – боротьба, передусім, звісно, в інформаційній сфері, з агресією росії, рашизмом і путінізмом, підтримка української національної ідентичності людей, які опинилися за кордоном, сприяння зміцненню стратегічних дружніх зв'язків між Україною та Польщею, на території якої працює ця організація. Отож угодою серед іншого передбачено і створення Громадської організації "Українсько-Польська фундація миру", до роботи в якій залучатимуться українці, які постійно або тимчасово живуть у Польщі, і яка займатиметься миротворчою діяльністю в країнах Європейського Союзу, ґрунтуючись на українській "формулі миру" та форсайтних дослідженнях суспільно-політичних процесів, які визначають тенденції і способи запобігання та подолання глобальних світових i регіональних конфліктів.

Таким чином, співпрацю за дуже важливим для нашої держави напрямом розпочато. І, можливо, найголовнішим її завданням нині є сприяння тому, щоби українська "формула миру" стала "формулою миру" всього світу.

Дмитро Стефанович

Українська Рада Миру розширює кордони

У Київській політехніці підписано угоду про співробітництво між ГО «Українська Рада Миру», БО «Міжнародний благодійний фонд „Незалежний Український Медіа Центр у Європі“» й Всеукраїнською газетою для науковців та освітян «Світ».

Співпраця передбачає активну роботу в інформаційному просторі, розширення медіакордонів і зміцнення звʼязків з Польщею.

Дата події