Шановні київські політехніки. За минулу добу (11-12 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ зросла ескалація воєнних дій на Півдні і Сході України. Продовжують героїчну оборону захисники м. Маріуполь.

Зросла кількість та інтенсивність артилерійських обстрілів об’єктів інфраструктури і спальних районів міст Харкова, Миколаєва, Дніпра та їх околиць.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з експертною групою, що опрацьовує питання досудового та судового розгляду воєнних злочинів, скоєних на території України. Виступив з промовою перед Національною асамблеєю Республіки Корея, обговорив з прем’єр міністром Нідерландів Марком Рю́тте шляхи захисту України. Підписав Указ про нагородження 187 захисників Вітчизни, з них 5 удостоєні Звання Героя України.

За інформацією віце прем’єр -  міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук для посилення евакуації населення з Луганської та Донецької областей було збільшено кількість евакуаційних поїздів до шести..
Результатом роботи гуманітарних коридорів стала евакуація 4 354 людей.
Гуманітарними коридорами з Маріуполя та Бердянська до Запоріжжя доїхали 3 854 особи. З них з Маріуполя – 556. З міст Запорізької області - Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь - евакуйовані 3 298 осіб.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. Забезпечувалися належні умови перебування людей в укриттях КПІ, здійснювалося постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішувалися інші побутові проблеми;

2. Відбулося чергове засідання ректорату - оперативного штабу реагування та забезпечення життєдіяльності університету на якому було обговорено комплекс поточних і стратегічних питань, пов‘язаних з діяльністю університету, прийняті відповідні рішення.

3. Продовжував працювати центр харчування для співробітників та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті.

4. КПІ надав допомогу Чернігівській політехніці, яка постраждала в результаті бомбардувань. Закуплено 630 м2 плівки для закриття вибитих вікон. Замовлено акумулятор для заміни на пошкодженому автомобілі Камаз.
 
5. До університету надійшло звернення громадських організацій з проханням тимчасово розмістити на його території домашніх тварин, яких вивезено з Гостомеля, Бучі, Ірпеня, Ворзеля та Бородянки. Таку можливість волонтерам надано, також їм надано доступ до необхідних комунікацій. Притулок працюватиме в університеті до завершення воєнних дій.

6. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій. Перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено усім необхідними.

7. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків.

8. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь в укріпленні захисних споруд за рекомендаціями працівників поліції, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

9. Студенти та співробітники Університету, які входять до складу територіальної оборони КПІ, провели загальні збори і написали заяви на вступ до добровільного формування територіальної громади Солом‘янського району, з метою закріплення їх офіційного статусу;

10. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядок. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

11. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 2, 4, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, 28, 30, 32, 35-го навчальних корпусів та центру культури і мистецтв, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

12. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

13.Працівники департаменту господарської роботи розпочали проведення підготовчих робіт по створенню нового скверу біля першого навчального корпусу та продовжили створення тротуарних пішохідних доріжок в новій парковій зоні вздовж вулиці Борщагівської за 28-им навчальним корпусом, використовуючи залишки матеріалів, які були придбанні в осінній період;

14. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету.

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх рідних, друзів і близьких.

М. Згуровський

Дата події