Шановні київські політехніки. За минулу добу (31 березня-1 квітня 2022 року) Збройні сили України тримали оборону по усій лінії фронту. Складна ситуація зберігається на Донеччині, Луганщині і південному напрямі. Ракетні удари були нанесені по населених пунктах Миколаївської області та по військовому об’єкту в Дніпропетровській області. За інформацією Миколаївської ОДА кількість загиблих мирних жителів в Миколаївській області зросла до 20 осіб і до двох осіб в Дніпропетровській області.

Президент Зеленський виступив із зверненнями перед парламентами Австралії, Голандії і Бельгії. Провів перемовини з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президентом Туреччини Ердоганом. Закликав до розширення допомоги Україні.

31 березня працювали гуманітарні коридори евакуації та доставки вантажів за такими напрямками: Маріуполь-Бердянськ-Запоріжжя; Мелітополь - Запоріжжя;
Енергодар - Запоріжжя.

У м. Києві ситуація була відносно спокійною і контрольованою. Незважаючи на оголошене про відведення російських військ з Київщини, в Бучанському районі тривали зіткнення. Продовжувалися обстріли Ірпіня, Макарова, а також населених пунктів вздовж Житомирської траси. Тривали бої в Гостомельській та Бучанській громаді. Вночі було обстріляно село Шпитьки.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. Забезпечувалися належні умови перебування людей в укриттях КПІ, здійснювалося постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішувалися інші побутові проблеми;

2. Двом особам, які перебувають в укриттях на території Університету було надано безкоштовну медичну допомогу у військовому госпіталі, з яким діє домовленість про співпрацю;

3. Продовжував працювати центр харчування мешканців укриттів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

4. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій.
Під час повітряної тривоги мешканці перебували в укриттях, перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено необхідними комунальними послугами.

5. В студмістечку цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків.

6. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

7. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядк. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

8. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 18, 24, 25, 27, 28, 35-го навчальних корпусів та центру культури і мистецтв, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

9. На постійній основі здійснюється перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

10. Працівники департаменту господарської роботи спільно із фахівцями Київтеплоенерго виконали аварійні ремонтні роботи міської теплової мережі біля першого корпусу (енергокрило), від якої наразі живляться 4 та 5-ий житлові будинки;

11. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території університету;

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів.

М. Згуровський