Шановні київські політехніки. За минулу добу (21-22 березня 2022 року) Україна продовжувала утримувати свої позиції по усій лінії оборони.

У понеділок, 21 березня, з 8-ми погоджених гуманітарних коридорів спрацювало 7. Загалом було евакуйовано 8057 людей. З Маріуполя визволено 3007 мирних жителів. У Київській області з селища Велика Димерка вдалося вивести понад 4370 людей. З Бучі і Ворзеля було евакуйовано 380 людей, а також доставлено гуманітарну допомогу у вигляді продуктів, медикаментів і одягу.

З «Градів» було обстріляно Житомирську область. Ракетному удару піддався військовий полігон на Рівненщині. З боку Сумської області в глиб України було запущено велику кількість ракет. На заводі «Сумихімпром» через обстріли стався витік аміаку. Загальна кіькість людських жертв уточнюється.

Обстрілювався Київ. Уламки ракет потрапили в торговий центр Retroville. Загинуло восьмеро людей. За повідомленням мера Києва Віталія Кличка, з 20:00 21 березня і до 07:00 23 березня в Києві та області буде посилено комендантську годину. Пересуватися містом без спецперепусток заборонено;

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрував свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. На засіданні ректорату 21.02.2022 було розглянуто питання про відновлення освітноьго процесу з 1 квітня цього року в дистанційному режимі. Проводиться опитування викладачів і здобувачів вищої освіти щодо готовності перших навчати та бажання і можливості студентів повернутися до навчання, а також стосовно умов його проведення. Станом на ранок 22 березня понад 90% викладачів і понад 60% студентів виявили бажання і можливість до продовження освітнього процесу. В опитуванні взяло участь 11868 студентів ( 50%) від усього контингенту. Опитування триває.

2. Забезпечувалися належні умови перебування людей в укриттях КПІ в частині постачання медикаментами, продуктами харчування, вирішувалися інші побутові проблеми;

3. Двом особам, які перебувають в укриттях на території університету було надано безкоштовну медичну консультацію у військовому госпіталі з яким є домовленість про співпрацю;

4. Продовжував працювати центр харчування мешканців укриттів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

5. У гуртожитках минула доба пройшла без надзвичайних подій. Студенти під час повітряної тривоги перебували в укриттях, перепускний режим контролювався, гуртожитки було забезпечено усім необхідним;

6. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у спорудженні захисних споруд, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

7. До територіальної оборони Університету долучилося 11 співробітників КПІ, які несуть посиленне чергування спільно з черговими департаменту безпеки на стаціонарних постах.;

8. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядк. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки університету, три автопатрулі;

9). Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 5, 6, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 25, 29-го навчальних корпусів та центру культури і мистецтв, виконала повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

19. Повторно перевірено енерго-теплозабезпечення, системи оповіщення, зв’язку, інженерні мережі, роботу резервних ліній.

10. Розпочато весняне кронування дерев. Обрізані гілки передаються студентам-волонтерам з територіальної оборони КПІ для зігрівання у нічний час під час несення чергування на блок-посту;

12. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, що перебувають на території університету.

13. Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів

М. Згуровський