9 червня 2018 року журі Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine‘2018» («Майбутнє України‘2018») оголосило імена перших переможців конкурсу, що проводився за його програмою. Це студенти українських закладів вищої освіти, які мріють пов’язати своє життя з інженерією. Троє з них навчаються в КПІ ім. Ігоря Сікорського. Тепер попереду в них надзвичайно цікава подорож до Сполучених Штатів Америки, де на підприємствах найбільшої в світі авіакосмічної корпорації «Boeing» (м. Сіетл, штат Вашингтон, США) вони зможуть побачити технології ХХІ століття, які можна вважати одними з небагатьох технічних «див» світу.

Організатором Всеукраїнського фестивалю виступив Благодійний фонд імені Святого Володимира в партнерстві з КПІ ім. Ігоря Сікорського. Конкурс проводився на базі Інституту моніторингу якості освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського. Участь у ньому могли взяти студенти будь-якого вишу України, які полюбляють нестандартні та творчі задачі, мають достатню підготовку з фізики, математики, ІТ та англійської мови і можуть працювати над інженерними проектами.

Конкурс проходив у три тури.

Перший тур проводився в дистанційному режимі 4 травня. Студентам, що вирішили спробувати в ньому свої сили, було запропоновано пройти електронне онлайн тестування з математики та фізики, підсилене завданнями інженерного спрямування. За його результатами в другий тур вийшло п’ятдесят учасників, які представляли дев’ять українських університетів.

12 травня півфіналісти зустрілися в Києві і Харкові. Конкурсантам було запропоновано допомогти команді Ілона Маска в підкоренні Марса. Основна відмінність другого туру фестивального конкурсу від традиційних студентських олімпіад полягала в тому, що його учасники повинні були індивідуально вирішувати дуже нестандартні інженерні завдання, посилені фундаментальними та ІТ модулями, при максимально загальних вимогах до результату та повній відсутності будь-яких рекомендацій до способу його отримання. У такий спосіб організатори намагалися визначити майбутніх фахівців, які вже тепер спроможні знаходити достойну відповідь на нестандартні виклики, з якими доводиться зустрічатися інженерам і науковцям сьогодення.

Третій тур (до нього вийшли 30 студентів) проводився спільно Благодійним фондом імені Святого Володимира і Інститутом моніторингу якості освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського. Для реалізації програми з покращення екологічної ситуації в країні командам було запропоновано розробити комплексний пристрій для очищення водойм України.

Для вирішення інженерного завдання учасники розбилися на 5 команд. Робота над проектом вимагала знання фундаментальних, природничих та базових інженерних дисциплін, креативного творчого підходу і нестандартного мислення. Завдання для конкурсу розроблялись силами науковців університету та фахівців провідних інженерних компаній.

Проходив третій тур упродовж з 7 до 9 червня на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського і в програму його входили не лише пошуки найкращих інженерних рішень учасниками, але й тренінги з підготовки презентації проектів на базі Стартап-школи Sikorsky Challenge, екскурсія по КПІ ім. Ігоря Сікорського, індивідуальні презентації учасників за темою «My Engineering Future» («Моє інженерне майбутнє») англійською мовою, спілкування членів журі з учасниками під час спостереження за ходом роботи над проектами і, звісно, захист проектів.

До речі, щодо журі. До його складу входили дуже шановані в своїх галузях фахівці: керівник компанії «Боїнг Україна» Олексій Стєпін, директор компанії «Прогрестех Україна» Андрій Фіалковський, директор компанії «Тукана Інжиніринг Україна» Мирослав Крекота, директор Благодійного Фонду імені Святого Володимира Олександра Мартиненко. Очолював журі ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» академік НАН України Михайло Згуровський.

І ось, у суботу 9 червня, в КПІ ім. Ігоря Сікорського переможців першого Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine‘2018» оголошено! Ними стали: Анастасія Сусловець (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"), Данило Єрмолов (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"), Олег Митряшкін (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»), Валерій Наполов (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"), Ігор Калієнко (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"), Микита Леонідов (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"), Бас Євген Вікторович (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»), Максим Кабанець (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»), Колодійчик Дмитро Сергійович Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" та Анастасія Літвінова (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського "Харківський авіаційний інститут").

Сьогоднішній день вимагає від фахівців не лише сукупності певних базових знань і навичок, але й вміння застосовувати їх в процесі роботи над реальними проблемами, а в разі потреби - вдаватися й до нестандартних креативних підходів та методів. І Фестиваль показав, що в нашій країні є багато талановитої молоді, здатної розв’язувати найскладніші нестандартні інженерні виклики сьогодення на високому професійному рівні.

Марія Перестюк, к.ф.-м.н, директор Інституту моніторингу якості освіти КПІ ім.Ігоря Сікорського

Відкриття фестивалю - 1Відкриття фестивалю - 2Відкриття фестивалю - 3Відкриття фестивалю - 4Відкриття фестивалю - 5Відкриття фестивалю - 6Відкриття фестивалю - 7Відкриття фестивалю - 8Відкриття фестивалю - 9Відкриття фестивалю - 10Відкриття фестивалю - 11Відкриття фестивалю - 12Відкриття фестивалю - 13Відкриття фестивалю - 14Відкриття фестивалю - 15Закриття фестивалю - 1Закриття фестивалю - 2Закриття фестивалю - 3Закриття фестивалю - 4Закриття фестивалю - 5Закриття фестивалю - 6Закриття фестивалю - 7Закриття фестивалю - 8Закриття фестивалю - 9Закриття фестивалю - 10Закриття фестивалю - 11Закриття фестивалю - 12Закриття фестивалю - 13Закриття фестивалю - 14Закриття фестивалю - 15Закриття фестивалю - 17Закриття фестивалю - 18Закриття фестивалю - 19Закриття фестивалю - 20Закриття фестивалю - 21Закриття фестивалю - 22Закриття фестивалю - 23Закриття фестивалю - 24Закриття фестивалю - 25

Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів Future of Ukraine

[реєстрація до 12.04.2018] Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів "Future of Ukraine” ‘2018

«Благодійний Фонд імені Святого Володимира» у партнерстві з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» на базі Інституту моніторингу якості освіти (ІМЯО) реалізує благодійний проект «Future of Ukraine».

У рамках проекту «Благодійний Фонд імені Святого Володимира» надає унікальну можливість найкращим студентам технічних спеціальностей відвідати місто Сієтл у США та на власні очі побачити найбільші авіабудівні заводи компанії Boeing.

Участь у Фестивалі передбачає три тури та включає наступні випробування:

✓ Тестування з фундаментальних дисциплін та мотиваційне есе,
✓ Комплексне нестандартне інженерне завдання із включенням додаткових математичних, фізичних та ІТ модулів,
✓ Захист мотиваційної презентації англійською мовою та спеціальне випробування від Організаторів у Фіналі

Дата події