З 26 по 28 листопада 2018 р. у Варшаві пройшла Міжнародна конференція "Perspektywy Women in Tech Summit". Участь у ній брали студентки, аспірантки та молоді жінки-науковці з одинадцяти країн Європи, які працюють в ІТ-галузі. Ця конференція стала першим подібним заходом у Центральній і Східній Європі та Центральній Азії (CEE & CA). Серед тисячі її учасниць сто дві репрезентували нашу країну, в тому числі шістдесят – КПІ ім. Ігоря Сікорського. Впродовж трьох днів вони працювали у воркшопах, брали участь у дискусіях, зустрічах і презентаціях від таких відомих міжнародних компаній, як Google, ABB, Facebook, Ericsson, McKinsey&Company, Tomtom, Іntel, 3M, Dell та інших. Окрім того, для учасниць було організовано семінари, присвячені питанням менеджменту, розвитку бізнесу, банкової системи та правам жінок.

Штабом підготовки українських учасниць до конференції був Українсько-Польський центр КПІ. Ця робота розпочалася 17 липня 2018 року й не переривалася до кінця листопада. Тож до Польщі від України поїхали представниці двадцяти одного вітчизняного вишу та шість осіб від нашого університету, які їх супроводжували. Українські учасниці їхали до Варшави та із Варшави двома автобусами фірми "Євроклуб" коштом європейського проекту "IT for SHE".

Завдяки допомозі Національної поліції України учасниці делегації, навіть попри примхи погоди та акції мітингувальників-"євробляхерів" на кордоні, безпечно і вчасно дісталися Варшави. Їх гостинно зустріли координатори української делегації – Польський освітянський фонд "Perspektywy".

Міжнародна конференція "Perspektywy Women in Tech Summit", що, як можна зрозуміти з її назви, мала чітку гендерну спрямованість, забезпечила для студенток, аспіранток та молодих дослідниць України можливість обговорити освітні і дослідницькі технології майбутнього, налагодити контакти, показати потенціали професійного зростання та обмінятися досвідом в IT-сфері й, у кінцевому підсумку, долучитися до євроінтеграційних процесів у науці. Не забули організатори й про розумне дозвілля для учасниць: одним із найголовніших заходів культурної програми була гала-вечірка в Науковому центрі ім. Коперніка (Centrum Nauki Kopernik) – сучасному просвітницькому і науково-дослідному просторі, яка надала кожній небайдужій до науки та досліджень учасниці майже необмежені можливості для задоволення своєї цікавості в кількох зонах – у планетарії, театрі роботів, зоні світла, зоні руху та інших. Що ж до дискусійних панелей Варшавського саміту, то вони охоплювали широке коло актуальних проблем сьогодення в техніці, майбутнього технологій і наслідків їхнього подальшого розвитку. Також обговорювалися питання внеску жінок у цю життєво важливу для людства царину, побудови ними успішної власної кар'єри тощо.

Тож результати конференції мають велике значення для України, для КПІ в професійному, політичному та людському вимірах.

Репортаж з виставки у 7-му випуску програми "Події тижня КПІ" Медіацентру КПІ (07:17)

Інф. ДМС
На фото: Учасниці конференції від КПІ ім. Ігоря Сікорського

Учасниці від КПІ ім. Ігоря Сікорського про конференцію:

Студентка ФЕЛ Валерія Охмак: "Для мене було приємно взяти участь у WITS. Я хотіла би висловити свою вдячність за запрошення, а також відзначити високий рівень організації та професіоналізм у проведенні заходу, що дозволило зібрати широке та представницьке коло експертів і так успішно провести всі зустрічі. Саміт є корисною платформою для знайомства з успішними жінками всього світу та обговорення ключових глобальних проблем жінок у науці та галузях техніки. Для мене особисто корисним було спілкування не тільки зі спікерами, але і контакт з провідними компаніями в галузі технології, такими як Рoloalto. Тепер я абсолютно впевнена в собі і наданих можливостях…"

Співробітниця департаменту міжнародного співробітництва КПІ ім. Ігоря Сікорського Вікторія Басих: "Дякую організаторам, менторам, лекторам та компаніям за таку чудову конференцію у Варшаві, за те, що запросили Україну до участі в такому масштабному євроінтеграційному заході по вихованню лідерських якостей, утвердженню принципів гендерної рівності в науці. Вдячна всім учасницям від України за веселу і дружню подорож. На думку учасниць, цей захід був цікавий і корисний для всіх, кожен знайшов щось нове і цікаве".

Women in Tech Summit

[27-28.11.2018] Міжнародна конференція “Women in Tech Summit”

Оргкомітет міжнародної конференції “Women in Tech Summit” запрошує до участі у заході студенток, аспіранток та жінок–молодих вчених Вашого університету.

Конференція “Women in Tech Summit” проходитиме 27-28 листопада в місті Варшава.

Українсько-Польський Центр КПІ ім. Ігоря Сікорського виступає головним координатором від України в організації участі університетів України в міжнародній конференції "Women In Tech Summit".

Для забезпечення участі представників українських університетів буде надано 100 грантів.

З умовами конкурсу для студенток, аспіранток та жінок – молодих вчених університетів України на отримання гранту від європейського проекту для участі в міжнародної конференції "Women In Tech Summit" можна ознайомитися на сайті Українсько-Польського Центру КПІ ім. Ігоря Сікорського за адресами: http://upc.kpi.ua/?p=4869#more-4869 та http://upc.kpi.ua/wp-content/uploads/2018/07/Perspektywy-Women-in-Tech-S....

Аплікаційна форма – за адресою https://www.womenintechsummit.pl/international-students-application.

Дата події