Стартувала Одинадцята міжнародна олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова «KPI-OPEN 2016»

5 липня в НТУУ «КПІ» стартувала Одинадцята відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова «KPI-OPEN 2016».

Це одне з найбільших очних змагань з програмування в світі та найбільше в Україні. Цього року участь у ньому беруть 99 команд з 10-и країн – Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Польщі, Росії, Словаччини, Угорщини, Естонії та України. Вони представляють 53 університети. А загалом, починаючи з першої олімпіади, яка відбулася 2006 року, участь у ній взяли 2240 студентів з 16 країн світу.

Олімпіада проводиться за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними, причому для участі в ній не потрібно робити реєстраційного внеску. Обидва тури змагань і всі заходи, передбачені програмою олімпіади, за традицією відбуватимуться в стінах НТУУ «КПІ». Це й не дивно, бо її організаторами є Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» та група розвитку «Vanopl Development Group», за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України.

«Ця олімпіада вже стала однією з візитівок нашого університету. І ми дуже раді тому, що щороку зустрічаємо нових і нових талановитих молодих програмістів, які тут випробовують свої сили, компетенції та вміння, знайомляться з колегами з інших країн, налагоджують зв’язки з представниками галузі, – наголосив на церемонії відкриття ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Ми знаємо, що попередні олімпіади відіграли суттєву роль у житті та в кар’єрі багатьох її учасників».

Звання кращих учасники олімпіади виборюватимуть протягом трьох вкрай напружених днів. Імена переможців і призерів члени журі оголосять 8 липня під час церемонії нагородження переможців і призерів. На них чекають комплекти класичних книг з програмування Дональда Кнута «Мистецтво програмування», смартфони Lenovo A7000 від Gold спонсора Lenovo, подарункові сертифікати на відео курси від Призового спонсора ITVDN, портативні колонки від Офіційного партнера GlobalLogic. Команда, що буде визнана найкращою на цьогорічному турнірі, отримає також традиційний кришталевий приз «KPI-OPEN».

Проведення олімпіади і, звісно, формування призового фонду, було б неможливим, якби не спонсори. Цього року ними виступили такі компанії:
Platinum спонсор – Oro, Inc.;
Gold спонсори – SimCorp, Lenovo та MacPaw;
Офіційні партнери – EPAM, NetCracker та GlobalLogic;
Призовий спонсор – ITVDN.

Не менш важливою є й інформаційна підтримка олімпіади. За неї слід подякувати інформаційним спонсорам. Це видання та Інтернет-ресурси gagadget.com, gecid.com, iXBT.com, ukr.net, Освітній портал ПедПРЕССА, hardwareluxx.ru, Overclockers.ua, 3Dnews.ru, «Обозреватель», EX.ua, Hi-Tech Pro, «Компьютерное обозрение», hi-tech.ua, «Техногайд», itechnology.org.ua, PC Magazine Russian Edition, i2hard.ru, IT Business Week, Apps4All, occlub.ru, UPgrade, ModLabs.net, CHIP, «Шпиль!», Мир ПК, CyberBionic Systematics, MegaObzor.com, КомпьютерПРЕСС, LITS, iTrend, StatShark, ITC.ua, Kyiv Smart City, Fisit’s News, WannaBiz, StartIT, PCweek Russian Edition, HotWork, root-nation.com та BrainBasket Foundation.

Як завжди, насиченою буде культурна програма олімпіади. У ній – і прогулянка Дніпром на теплоході, і футбольний міні-турнір, і екскурсія по Києву, і пляжний волейбол, і навіть короткий тур на каяках. Але, напевно, головною її родзинкою стане концерт джазової музики JAZZ Spectrum від арт-проекту OpenARTStage. Проведення в рамках олімпіади таких музичних вечорів започатковано торік і, можливо, стане її традицією. Цього року концерт відкриватиме інді-поп гурт SEMMAR, а за ним виступатимуть й інші майстри цього жанру. Концерт відбудеться після завершення бох турів олімпіади, напередодні офіційного визначення її переможців і закриття 7 липня в Залі засідань Вченої Ради НТУУ «КПІ». Початок о 19-00, вхід вільний.

Нагородження переможців і урочисте закриття олімпіади відбудеться 8 липня о 12-00 в Залі Вченої Ради університету.

Детальний розклад Олімпіади можна знайти за адресою http://kpi-open.org/schedule/.
Офіційний сайт олімпіади KPI-OPEN: http://kpi-open.org.

На фото: учасників олімпіади «KPI-OPEN 2016» вітає ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. За столом президії – співзасновник олімпіади, засновник і керівник групи розвитку «Vanopl Development Group» Іван Плотніков, директор Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, генеральний директор Кібернетичного центру НАН України академік НАН України Іван Сергієнко.

[5-9.07.2016] Одинадцята відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова

З 5-го по 9 липня 2016 року в НТУУ «КПІ» відбудеться Одинадцята відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С. О. Лебедєва та В. М. Глушкова KPI-OPEN 2016.

Організаторами Олімпіади є Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» та Vanopl Development Group, за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України.

Олімпіада KPI-OPEN – одне з найбільших очних змагань з програмування в світі та найбільше в Україні. Вперше вона була проведена ще у 2006 році, і відразу ж стала важливою подією для програмістів з України, країн СНД і всієї Східної Європи. Олімпіада проводиться за оригінальними правилами у відповідності з міжнародними. Відсутність організаційного внеску робить KPI-OPEN ідеальним майданчиком для зустрічі молодих програмістів з України та інших країн.

Головна мета Олімпіади – привернути увагу суспільства до інтелектуальних студентським змаганням та підвищення професійного рівня молодих спеціалістів. А ще KPI-OPEN забезпечує налагодження особистих контактів між студентами різних міст та країн, розвиток міжвузівських зв'язків, популяризує інтелектуальний розвиток і роботу в команді. Цікавим є захід і для IT-компаній, які отримують відмінний шанс знайти нових співробітників серед кращих з кращих. Також закріпилася практика проведення в рамках олімпіади презентацій, семінарів та лекцій, на яких фахівці компаній діляться своїм практичним досвідом і знаннями, а також знайомлять молодих програмістів з актуальними завданнями, які стоять перед індустрією на даному етапі.

Кількість команд-учасників Олімпіади рік у рік збільшується, її географія розширюється, зростає інформаційна підтримка.

У 2015 році на сайті Олімпіади зареєструвалися 92 команди з 5 країн.

Станом на 29.06.2016 зареєстровано 107 команд з 11-и країн: України, Росії, Литви, Польщі, Естонії, Словаччини, Казахстану, Угорщини, Латвії, Грузії та Китаю.

За 10 років існування Олімпіади участь у ній взяли 751 команда, 2850 студентів з 12 країн, 63 міст та 148 вищих навчальних закладів.

Спонсорами Олімпіади в 2016 році виступили компанії:
Platinum спонсор – Oro, Inc.,
Gold спонсори – SimCorp, Lenovo та MacPaw,
Офіційні партнери – EPAM, NetCracker та GlobalLogic,
Призовой спонсор – ITVDN.

Призовий фонд:
на переможців чекають комплекти книг з програмування Дональда Кнута «Мистецтво програмування», смартфони Lenovo A7000 від Gold спонсора Lenovo, подарункові сертифікати на відео курси від Призового спонсора ITVDN, портативні колонки від Офіційного партнера GlobalLogic та традиційний кришталевий приз KPI-OPEN.

Інформаційними спонсорами KPI-OPEN 2016 стали видання та ресурси:
gagadget.com, gecid.com, iXBT.com, ukr.net, Освітній портал ПедПРЕССА, hardwareluxx.ru, Overclockers.ua, 3Dnews.ru, Обозреватель, EX.ua, Hi-Tech Pro, Компьютерное обозрение, hi-tech.ua, Техногайд, itechnology.org.ua, PC Magazine Russian Edition, i2hard.ru, IT Business Week, Apps4All, occlub.ru, UPgrade, ModLabs.net, CHIP, «Шпиль!», Мир ПК, CyberBionic Systematics, MegaObzor.com, КомпьютерПРЕСС, LITS, iTrend, StatShark, ITC.ua, Kyiv Smart City, Fisit’s News, WannaBiz, StartIT, PCweek Russian Edition, HotWork, root-nation.com та BrainBasket Foundation.

Запрошуємо представників мас-медіа та всіх зацікавлених на церемонії відкриття, підведення підсумків турів та нагородження, на які запрошені: Михайло Згуровський – ректор НТУУ «КПІ», Іван Сергієнко – директор Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАНУ, В.В.Глушкова – канд. фіз-мат.наук, Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАНУ, Іван Плотніков – соініціатор Олімпіади, засновник і керівник групи розвитку Vanopl Development Group, Дмитро Сорока – співзасновник і технічний директор компанії Oro, Inc., Олександр Храбан – Генеральний директор SimCorp в Україні, Олександр Родченко – PR-менеджер Lenovo в Україні, Олександр Косован – керівник компанії MacPaw, Олександр Пономаренко – CEO CyberBionic Systematics.

Офіціне відкриття Олімпіади KPI-OPEN 05.07.2016 11:00, НТУУ «КПІ», корпус 1, Зал Вченої ради (Київ. проспект Перемоги, 37).

Нагородження та закриття: 08.07.2016 12:00, НТУУ «КПІ», корпус 1, Зал Вченої ради (Київ. проспект Перемоги, 37).

Детальний розклад Олімпіади можна знайти за адресою http://kpi-open.org/schedule/.
Офіційний сайт олімпіади KPI-OPEN: http://kpi-open.org
Фінальний відео ролик KPI-OPEN 2015: https://vimeo.com/vanopl/kpi-open-2015-final-video-10-years-anniversary
Контактна інформація: Іван Плотніков, ip@vanopl.com, Група розвитку Vanopl Development Group, +380632379995, skype: vanopl .
Дати проведення: з 04 по 09 липня 2016
Місце проведення: Україна, г. Київ, навчальні корпуси НТУУ «КПІ»