Завдяки зусиллям Українсько-Японського центру у вересні студенти ТЕФ прослухали першу лекцію для НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" провідного фахівця в галузі радіаційної гігієни, доцента Медичного університету Доккьо пана Шіндзо Кімура на тему "Порівняння аварій, що сталися у Чорнобилі, Фукусимі, Хіросимі та Нагасакі".
Уже на 3-й день після аварії на АЕС "Фукусима-1" 11 березня 2011 року вчений знаходився на забрудненій території префектури Фукусима, де досліджував наслідки екологічної катастрофи. Результатом роботи Шіндзо Кімура стало створення деталізованої карти радіаційного забруднення префектури Фукусима. Його науково-дослідницька робота лягла в основу циклу документальних телепередач "ETV" одного з найвідоміших японських телеканалів – NHK. Також він є автором підручника з основ радіації для дітей та серії фотографій людей, які повернулися жити до Чорнобильської зони відчуження. Ці фотографії експонувалися у вересні-жовтні у виставковому залі Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського".
Пан Кімура пообіцяв, що обов'язково повернеться до КПІ ще щонайменше двічі і висвітлить інші не менш цікаві теми. Українсько-Японський центр упевнений, що після успіху першої лекції, на наступну завітає ще більше бажаючих ближче познайомитися з радіаційною гігієною та наслідками аварії на АЕС "Фукусима-1", уже з медичної точки зору.