Перше в новому навчальному році засідання профспілкового комітету співробітників НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" відбулося 8 вересня 2016 р. в залі засідань Вченої ради.
До порядку денного було включено питання про особливості поточного моменту (доповідач В.І.Молчанов), організацію оздоровчих заходів у Центрі фізичного виховання та спорту університету (доповідач О.І.Шейко) та ін.
Голова профкому В.І.Молчанов поінформував присутніх про перебіг переговорної кампанії між Федерацією профспілок та Урядом України, у результаті якої відновилася законодавча практика укладання Генеральної угоди, що регулює основні засади трудової та соціально-економічної політики між працівниками, роботодавцями та державою. Цього разу Генеральну угоду на 2016–2017 рр. підписано 23 серпня, і вона набрала чинності з моменту підписання.
Важливим питанням, що було розглянуто на засіданні, є позиція профспілок щодо підвищення тарифів на опалення, гарячу та холодну воду, електроенергію, газ тощо, введених рішеннями Уряду та НКРЕКП. Оскільки фактично нові тарифи дещо відтерміновано в дії, у зв'язку з початком опалювального сезону з 1 жовтня, населення України не цілком відчуло негативні наслідки їх запровадження. Вартість комунальних послуг у середньому збільшилася в 2,5 разу, і для працівників освітньої галузі вона може досягати до 50% місячного сукупного доходу. Профспілки 6 липня провели попереджувальну акцію протесту, у якій взяли участь близько 35 тисяч осіб, у тому числі понад 400 працівників КПІ. Результатом акції стало рішення Уряду про підвищення пенсії на 10% з 1 вересня і соціальних стандартів – з 1 грудня. Проте співвідношення між заробітною платою та платою за комунальні послуги, навіть з урахуванням підвищення, залишається неприйнятним. Обіцянки влади здійснювати нарахування житлових субсидій сім'ям з низьким доходом насправді є підміною понять і запроваджує дотацію олігархічного теплоенергетичного лобі за рахунок платників податків. До того ж запровадження таких субсидій суттєво порушує соціальну справедливість, оскільки вимагає, аби висококваліфіковані працівники освіти, охорони здоров'я, металургії тощо – які повинні бути середнім класом країни – не отримували належного підвищення оплати праці, а у випадку врахування повної вартості комунальних послуг вони залишаться з тим самим мінімальним рівнем забезпечення, як і некваліфіковані працівники, котрим держава компенсує комунальні послуги.
Нинішнє економічне шулерство продовжує давні традиції політичної верхівки незалежної України. Тому В.І.Молчанов закликав профспілкових активістів проводити роз'яснювальну роботу серед працівників університету і спонукати до активної участі в акціях протесту, що будуть організовані восени. Для працівників вишів це вкрай важливо, оскільки комунальні послуги, що на прикладі НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" зросли в 1,8 разу, не забезпечені коштами у бюджетному розписі на цей рік і можуть, на думку Уряду, бути оплачені за рахунок власних надходжень ВНЗ від надання освітніх послуг. У цьому випадку викладачі та інші категорії працівників не зможуть у повному обсязі отримати кошти за навчання контрактних студентів, а про покращення вкрай застарілої матеріально-технічної бази та поточний ремонт мова взагалі не йтиме. Тому за ініціативою КПІ було підготовлено звернення від 14 ВНЗ країни щодо збалансування розписів шляхом додаткового надання коштів з державного бюджету на оплату комунальних послуг.
По другому питанню порядку денного заступник голови профкому О.І.Шейко доповів про результати оздоровчої кампанії в університеті, підбиття фінансових підсумків і затвердження кошторису розвитку баз відпочинку на 2017 р. з урахуванням зароблених кожною базою коштів. Попри відомі проблеми зі станом та функціонуванням університетських баз відпочинку, оздоровчий сезон пройшов на задовільному рівні.
У результаті обговорення було затверджено основні положення порядку відвідування працівниками НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" басейну ЦФВіС. Цього року науково-педагогічні, педагогічні та наукові працівники (у т.ч. методисти) відповідно до графіка роботи басейну зможуть 4 рази на місяць, починаючи з 1 жовтня, безкоштовно відвідувати басейн. Іншим категоріям працівників така можливість буде надана з 50-відсотковою оплатою вартості (решту компенсуватиме профспілковий комітет). Профспілкові бюро підрозділів мають забезпечити всіх бажаючих працівників відповідними посвідченнями для відвідування басейну.
Заступник голови профкому В.О.Корсаков поінформував про підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу серед ВНЗ щодо стану охорони праці, за яким колектив НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" визнано переможцем і нагороджено дипломом 1-го ступеня.
Також було затверджено порядок надання грошової допомоги членам профспілки у вересні 2016 р.