28 вересня в НТУУ «КПІ» відбулося підписання меморандуму про співпрацю в галузі водоочищення між компанією «RWL Water» (США), «Агентством відновлення та розвитку Донбасу», ТОВ «Технології природи» та Науковим парком «Київська політехніка».

Документ підписали президент Наукового парку «Київська політехніка», ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, генеральний менеджер компанії «RWL Water» Філіп Лаваль, генеральний директор «Агентства відновлення та розвитку Донбасу» Дмитро Толстошеєв та президент компанії «Технології природи» Володимир Рисухін.

Проблема постачання водою Донбасу особливо нагальною стала у зв’язку з руйнуваннями, що їх завдала східним регіонам України війна. Докладно про ситуацію, що склалася в регіоні з водою для населення, а також про заходи, які необхідно вжити для її поліпшення, розповів на засіданні круглого столу перед церемонією підписання керівник Донецької облдержадміністрації в найтяжчі періоди початку на Донбасі військових дій, а нині народний депутат України від округу №58 (м. Маріуполь Донецької обл.) Сергій Тарута.

«У перші ж місяці бойових зіткнень перед нами постала дуже складна проблема системного цілеспрямованого знищення водоканалів. Були диверсії по всіх підстанціях, потім – по водоводах, і фактично половину минулого року – від літнього періоду і аж до зими – велика частина Донбасу (35% його території) залишалася без води. У той період ми почали активно шукати альтернативні варіанти водопостачання, – сказав він. – Тож тема, яку ми сьогодні обговорюємо, є надзвичайно актуальною для практично усіх українських міст. Причому не лише Донбасу, а й Києва, який також не має якісної води».

Учасники круглого столу перед його початком відвідали також Навчально-науковий центр «Чиста вода». Фундаторами цього центру влітку 2013 року спільно виступили НТУУ «КПІ» та компанія «Технології природи». Нині він є головною лабораторією університету, з якої здійснюється координація діяльності 18 робочих груп різних факультетів, що працюють над вирішенням питань водопідготовки, водоочищення, а також знезараження та утилізації стічних вод.

Компанія «Технології природи» є провідною українською компанією, що впродовж багатьох років займається впровадженням сучасних технологій водопідготовки та водоочищення. Її фахівцям удалося втілити у життя кілька масштабних проектів: вони спорудили перший у СНД завод з очищення шахтних вод для ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», перший у СНД завод з опріснення води у м. Калінінград, сучасну систему підготовки, опріснення води та очищення стоків на ПАТ «Одеський припортовий завод» тощо.

Співпраця з відомою компанією у галузі водоочищення, знезараження та утилізації стічних вод «RWL Water» створює передумови для вирішення питань постачання чистою водою тих регіонів нашої країни, які найбільше цього потребують. Компанія спеціалізується на проектуванні, виготовленні, монтажі, експлуатації та технічному обслуговуванні сучасних систем водоочищення. Як повідомив учасникам круглого столу Філіп Лаваль, важливою особливістю «RWL Water» є те, що вона не продає і не встановлює обладнання, що випускається іншими компаніями. Її фахівці у співпраці з партнерами шукають і знаходять власні рішення щодо подолання кожної конкретної проблеми постачання питної води, забезпечення водою індустріальних підприємств, водоочищення, знесолювання морської вод, знезараження стічних вод тощо. Про масштаби діяльності компанії красномовно свідчать лише дві цифри: за три останніх роки її працівники успішно реалізували понад 7000 проектів у 70 країнах світу. Тому можна сподіватися, що підписаний в НТУУ «КПІ» документ ляже в підґрунтя плідної співпраці «RWL Water» з вітчизняними підприємствами і науковими організаціями з відновлення і модернізації систем водопостачання спочатку на Донбасі, а згодом і в інших регіонах України.

Дата події