До міжнародного форуму "Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу"

26 квітня 2016 року виповниться 30 років трагедії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).

Адміністрація ЧАЕС та наукова громадськість України виступили з ініціативою розпочати обговорення нового етапу міжнародного співробітництва, спрямованого на спільну реалізацію заходів остаточного перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему, і провести у квітні 2016 року в Україні Міжнародний форум "Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу" ("Chernobyl's Legacy for the Nuclear Safety of the World") із залученням широкого кола вчених, політиків та громадськості.

Оскільки проведення Форуму припадає на дні 30-ї річниці Чорнобильської трагедії, включення до його програми питань зміцнення ядерної безпеки в Україні і у світі та подолання наслідків Чорнобильської катастрофи створить умови для більш активного залучення світового співтовариства до вирішення проблем, які ще залишаються нерозв'язаними.

Уже визначено, що співголовами науково-організаційного комітету Форуму виступлять академік  М.З. Згуровський та генеральний директор Державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" І.І. Грамоткін.

1 вересня 2015 р. відбулося перше засідання локального оргкомітету щодо проведення Міжнародного форуму "Уроки Чорнобиля – для ядерної безпеки світу".

У його роботі взяли участь проректор – заступник співголови Науково-організаційного комітету С.І. Сидоренко, директор Центру міжнародної освіти НТУУ "КПІ" В.О. Коваль, заступники керівника ДМС Є.І. Поліщук та С.М. Шукаєв та інші.

Обговорювалися першочергові заходи з організації Форуму, формування списку учасників, складу Програмного та Науково-організаційного комітетів, проект програми Форуму, робота з посольствами країн, що надають найсуттєвішу допомогу Україні в подоланні наслідків аварії на ЧАЕС (США, Японія, ФРН, Франція, Велика Британія) та інші організаційні та змістовні питання.

Інф. ДМС