НТУУ «КПІ» відвідали керівники відомих французьких університетів

НТУУ «КПІ» відвідали керівники провідних французьких технічних університетів – генеральний директор Еколь Політекнік (École Polytechnique – Політехнічна школа, Париж) Ів Доме, директор Національної вищої школи високих технологій (École Nationale Supérieure de Techniques Avancées – ENSTA ParisTech, Париж) Елізабет Крепон і президент Університету міста Ле Ман Рашід Ель Гержума.

Візиту передував українсько-французький форум вищих навчальних закладів і наукових установ, який відбувся 23 червня в Міністерстві науки і освіти України. Участь у ньому взяли керівники французьких та українських університетів, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі, перший заступник міністра Інна Совсун і заступник міністра Максим Стріха. На форумі було підписано низку угод: про співпрацю між Конференцією президентів університетів CPU, Конференцією директорів інженерних шкіл Франції CDEFI і Радою Спілки ректорів вищих навчальних закладів України та Асоціацією ректорів вищих технічних навчальних закладів України; між окремими французькими та українськими вишами тощо. Серед них – і договори про подвійні магістерські дипломи між Політехнічною школою Парижу (École Polytechnique) та НТУУ «КПІ»; про співробітництво між Національною вищою школою високих технологій (ENSTA ParisTech) та НТУУ «КПІ»; про співробітництво між École Polytechnique, ENSTA ParisTech, НТУУ «КПІ» та Науковим парком «Київська політехніка»; про співробітництво між Університетом міста Ле Ман та НТУУ «КПІ».

Того ж дня Ів Доме та Елізабет Крепон завітали до НТУУ «КПІ». Тут гості з Франції оглянули історичну частину університетського кампусу та експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ», а також зустрілися з науковцями, викладачами і студентами. Ів Доме та Елізабет Крепон представили українським колегам свої інженерні школи, а київські політехніки, у свою чергу, зробили для них низку презентацій: про НТУУ «КПІ» та інноваційні платформи Наукового парку «Київська політехніка» розповів ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, а про роботи в рамках програм «Наносупутники», «Безпілотні літальні апарати», «Міжорбітальний космічний транспортний комплекс» та «Кібернетична безпека» – керівники зайнятих у них груп дослідників.

Після презентацій учасники зустрічі обговорили напрями та перспективи співпраці і домовилися про подальші спільні дії, що мають наповнити положення підписаних угод конкретним змістом.

А 24 червня НТУУ «КПІ» відвідав президент Університету міста Ле Ман Рашід Ель Гержума. Під час зустрічі, участь у якій взяли ректор КПІ Михайло Згуровський, перший проректор Юрій Якименко, проректор з питань міжнародної співпраці Сергій Сидоренко та інші, мова йшла про галузі, в яких співпрацюватимуть університети (це, насамперед, лінгвістика, обчислювальна математика, оптичні технології, хімічні технології, менеджмент, фінанси тощо). За результатами зустрічі учасники домовилися підготувати і підписати спільний протокол, який стане додатком до укладеної напередодні угоди про співпрацю.

На фото: ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський з гостями університету біля пам’ятника І.Сікорському