З початку цього року студенти Інституту телекомунікаційних систем знову на висоті. Вони не тільки зайняли призові місця у Харківському та Одеському вишах, а й увійшли до трійки лідерів одного з найважливіших конкурсів цього року – "Професіонали майбутнього-2015" від компанії "МТС Україна". 25 травня команда НТУУ "КПІ" у складі з п'ятьох учасників з ІТС представила проектну роботу на тему "Впровадження технології ІР over DWDM на опорній транспортній мережі ІР\MPLS" та зайняла ІІІ місце. Проект був спрямований на підвищення економічної ефективності мережі за рахунок технології IP-over-DWDM, яка дозволяє знизити енергоспоживання, експлуатаційні та капітальні витрати, а також спростити архітектуру мережі.

Три місяці студенти плідно працювали над своїм проектом, вивчаючи інноваційні технології та сучасні телекомунікаційні мережі. Особливого стимулу надавала щомісячна стипендія від компанії "МТС Україна" – це був такий собі приємний бонус, який заохочував команду до роботи. За призові місця тривала запекла боротьба, адже свої роботи представляли студенти четвертих курсів 11-ти найкращих технічних вишів України. Інноваційні рішення, нестандартні ідеї та прогресивна молодь вразили членів журі, всі роботи були унікальними та дуже професійними, деякі навіть нестандартними (одна з команд пропонувала заощаджувати електроенергію за рахунок встановлення на транспортних вузлах сонячних батарей). Проте довелося таки обрати переможців: 20 членів журі оцінювали роботи команд за жорсткими критеріями. Перше місце здобула команда Львівської політехніки, що складалась з п'яти хлопців. Другу сходинку посів Запорізький національний технічний університет маючи команду з п'яти дівчат. Замкнула трійку переможців команда ІТС НТУУ "КПІ".

Приємно вразила організація: все було продумано до найменших дрібниць, фуршет допоміг студентам розслабитися і зняти нервове напруження. Цінні подарунки учасники отримали за призові місця: 125 тис. грн на навчання за І місце, планшети та електронні книги за ІІ і ІІІ відповідно. Також компанія "Huawei" нагородила смартфонами команду НАУ в номінації "Найбільш інноваційне рішення", а "Банк "Юнісон" подарував принтери команді ЗНТУ за "Краще фінансове рішення".

"Такі заходи не тільки стимулюють мозкову діяльність студентського середовища, а й у цілому створюють базис і наукове підґрунтя для подальшого розвитку телекомунікаційної галузі. Майже всі роботи студентів заслуговують на подальше вивчення. У кожній доповіді є якісь свої інновації. Цей конкурс показав, що у нас досить багато не тільки розумної, а ще й амбітної молоді, яка готова в подальшому розвивати і створювати нові сервіси, послуги і всі умови для подальшого розвитку нашої держави", – прокоментував учасник журі конкурсу, директор департаменту зв'язку НКРЗІ Іван Іванович Хохотва.

Олександра Кравець
На фото: Студенти ІТС – призери конкурсу

Дата події