15 січня відбулося перше в цьому році розширене засідання профспілкового комітету НТУУ "КПІ". Участь у ньому взяли профспілкові активісти, члени профспілкового комітету студентів, представники адміністрації університету і міськкому профспілки працівників освіти. Головним у порядку денному було питання "Про заходи щодо соціально-економічного захисту співробітників НТУУ "КПІ" в умовах недофінансування фонду заробітної плати НТУУ "КПІ" в 1-му кварталі 2014 р.".
Як повідомив учасникам зібрання перший проректор Юрій Якименко, НТУУ "КПІ" на перший квартал 2014 року були виділені асигнування із загального фонду Держбюджету в обсязі лише 71,7% від потреби.
Юрій Іванович запропонував два можливих шляхи виходу з найменшими втратами із ситуації, що склалася.
Перший – тимчасове, на період дії доведеного університету кошторису, скасування усіх надбавок до зарплати – за науковий ступінь, вчене звання та інших, та перехід на неповну ставку. Це цілком законний шлях, оскільки подібні виплати, як вказано у відповідних нормативно-правових актах, здійснюються в межах наявних коштів, і обсяг їх може коливатися, або вони можуть не виплачуватися взагалі.
Другий – надання співробітникам університету в першому кварталі двотижневої відпустки за власний рахунок. Організаційно це зробити легко під час студентських канікул з 20 січня по 9 лютого. Якщо й викладачі два з цих трьох тижнів будуть у відпустці, на навчальний процес це не вплине. Співробітникам, які належать до інших категорій, така відпустка може надаватися і в інший період, але вона має припадати на січень, лютий або березень, тобто на один з місяців першого кварталу.
В обговоренні проблеми і можливих варіантів її подолання взяли активну участь працівники кількох факультетів і представники профкому студентів. Урешті-решт голова профкому співробітників Віталій Молчанов, який головував на засіданні, поставив пропозиції щодо подальших дій колективу на голосування. Абсолютною більшістю профком ухвалив рішення, яким підтримав пропозицію адміністрації щодо надання працівникам можливості отримання відпустки за власний рахунок на 14 календарних днів. Отже, рішення включає в себе такі пункти:
- Звернутись від імені трудового колективу до Міністерства освіти і науки України, ЦК галузевої профспілки з проханням вирішити питання повноцінного фінансування соціальних видатків університету.
- У разі відсутності належної реакції з боку МОН профспілковий комітет залишає за собою право у законний спосіб відстоювати права та інтереси працівників університету на гідні умови оплати праці, зокрема ініціювати трудовий спір між МОН і ЦК профспілки працівників освіти і науки.
- З метою недопущення зниження посадових окладів та відміни надбавок за вчені звання, наукові ступені рекомендувати працівникам університету розглянути питання про можливість отримання відпустки за власний рахунок на 14 календарних днів у період зимових канікул. При цьому з огляду на розпочаті заходи з боку профспілкового комітету по відновленню належного фінансування фонду заробітної плати НТУУ "КПІ", остаточне вирішення питання про відпустку за власний рахунок працівникам пропонується приймати не раніше 23 січня 2014 р.
- Головам профспілкових бюро підрозділів поінформувати співробітників про прийняте рішення.
Учасники зборів також затвердили текст звернення до міністра освіти і науки України Д.В.Табачника щодо забезпечення повного фінансування фонду заробітної плати КПІ на 1-й квартал 2014 р.
Другим члени профкому розглянули питання "Про організацію колдоговірної кампанії у підрозділах університету". Заступники голови профкому Михайло Безуглий та Валерій Корсаков довели до голів профспілкових бюро співробітників та студентів інформацію про особливості колдоговірної кампанії у підрозділах університету та про алгоритм підготовки конференцій трудових колективів підрозділів.