23 липня 2013 року НТУУ «КПІ» відвідав всесвітньо відомий вчений, лауреат Нобелівської премії в галузі хімії (2001 р.), президент Японського інституту фізико-хімічних досліджень «RIKEN» доктор Рьоджі Нойорі. Візит одного із провідних японських науковців зі світовим ім’ям до КПІ був організований за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Саката Тоічі, який також взяв у ньому участь.

Гості відвідали Науково-технічну бібліотеку та Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ», здійснили екскурсію алеєю пам’ятників видатним ученим і конструкторам, чия творча діяльність починалася в КПІ чи була з ним пов’язана, та ознайомилися з експозиціями Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ». Після загального знайомства з університетом делегація зустрілася з його керівництвом і обговорили напрями і шляхи розширення співпраці.

У зустрічі взяли участь ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародного співробітництва член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, директор Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» Осаму Мідзутані, заступник першого проректора Володимир Тимофєєв, заступник проректора з наукової роботи Валерій Барбаш, представники інститутів та низки факультетів. У ході розмови учасники обмінялися думками щодо нинішнього стану наукових та економічних обмінів між Україною та Японією, а також обговорили питання налагодження співпраці між НТУУ «КПІ» та інститутом «RIKEN».

Дата події