7 лютого 2013 року в Дніпропетровську на базі Державного підприємства "Конструкторське бюро "Південне" було проведено нараду науковців КБ "Південне", вищих навчальних закладів України та представників Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" на цій зустрічі представляв заступник проректора з наукової роботи Олександр Коваль.
Під час переговорів фахівці КБ "Південне" відзначили наукові досягнення університетської науки у сфері ракетно-космічних технологій. Учасники зустрічі наголошували, що університетська наука є важливою складовою інноваційного розвитку держави, а впроваджені наукові розробки забезпечують вагомі досягнення в розбудові економіки країни.
За результатами наради підписано Генеральну угоду про спільні дослідження в галузі створення ракетно-космічної техніки між ДП "КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля" та 24 вищими навчальними закладами МОНмолодьспорту України, зокрема і з НТУУ "КПІ".
Серед основних напрямів спільних досліджень визначені такі: наукові і прикладні дослідження у сфері системного проектування і конструювання ракет-носіїв і космічних апаратів; прикладні дослідження в галузі аеродинаміки, тепломасообміну та балістики; створення сучасних інформаційних технологій розроблення та виробництва ракетно-космічної техніки; дослідження в галузі створення перспективних джерел живлення, способів перетворення енергії; спеціальні дослідження у сфері створення та випробувань рідинних, твердопаливних і електрореактивних двигунів; дослідження в галузі створення та використання супутникових систем різного призначення (зв'язок, телебачення, дистанційне зондування Землі та ін.); розроблення рекомендацій щодо впровадження сучасних економічних моделей та методів менеджменту, в тому числі інноваційного; дослідження та узагальнення матеріалів з історії створення ракетно-космічної техніки; питання підготовки фахівців і наукових кадрів вищої кваліфікації тощо.
Як зазначив у своєму виступі директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту України Олександр Якименко, підписання такої угоди є практичною реалізацією основних завдань Президентської Програми економічних реформ України "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" щодо спрямування вітчизняного науково-технічного потенціалу на забезпечення реальних потреб інноваційного розвитку економіки України в ланцюгу "освіта-наука-виробництво".
З цією метою Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України активно підтримує організацію таких спільних досліджень. Це сприяє обміну досвідом, науковими програмами, розробками, підвищенню кваліфікації наукових кадрів, забезпеченню конкурентоспроможності вітчизняної продукції тощо. Таке співробітництво означає можливість отримання істотних економічних та наукових здобутів, які позитивно впливатимуть як на розвиток економіки країни, так і на зміцнення позицій у світовій системі міжнародних відносин.