Зустріч з професором Тетсуя Ішикава

23 січня НТУУ «КПІ» відвідав директор прискорювального комплексу «SPring-8», який є джерелом синхротронного випромінювання третього покоління з найвищою в світі енергією 8 ГеВ, професор Тетсуя Ішикава (Японія). Його супроводжували Другий секретар Посольства Японії в Україні Кейічі Сасаки та директор Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» Осаму Мідзутані. Професор Ішикава оглянув історичну частину кампусу КПІ, ознайомився з експозицією відділу авіації та космонавтики Державного політехнічного музею НТУУ «КПІ» та взяв участь у зустрічі з науковцями НТУУ «КПІ» під гаслом «Нові горизонти в дослідженнях і кооперації».

Зустріч, яку відкрили перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко та проректор з міжнародних зв’язків НТУУ КПІ» член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, була присвячена інформації про напрями наукових досліджень, що проводяться у «SPring-8». З огляду на те, що роботи, які проводяться на потужностях «SPring-8», стосуються в тому числі й фізики твердого тіла, нанотехнологій, біотехнологій та створення нових матеріалів тощо, професор Ішикава запропонував започаткувати співпрацю між його Центром і КПІ.

Японські гості також ознайомилися з обладнанням і діяльністю Центру «Наноматеріали та нанотехнології», «Українсько-японської навчальної лабораторії експрес-мікроскопії НТУУ «КПІ» та компанії «Tokyio Boeki Technology LTD» і «Навчально-наукового центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ» – РИГАКУ». Наявність такого інструментарію дозволить університетським дослідникам без особливих складнощів долучитися до робіт, які реалізуються в «SPring-8».

На завершення зустрічі її учасники обговорили стратегію започаткування співпраці.