12 грудня в залі Вченої ради НТУУ «КПІ» пройшли заходи другого дня фінальної частини Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів. З привітаннями до його учасників виступили ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, директор Інституту стратегічних досліджень Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» Павло Гайдуцький, заступник голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Віктор Івченко, заступник голови Київської міської державної адміністрації Руслан Крамаренко, виконавчий директор Незалежної Асоціації Банків України Сергій Мамедов, заступник виконавчого директора Українського науково-технологічного центру Вік Корсун (США).
Після урочистої частини і представлення членів журі, яке зробив його голова віце-президент Академії наук вищої школи України Максим Стріха, автори проектів-фіналістів презентували свої розробки широкому загалові. Тематика п’ятнадцяти найкращих проектів, які журі обрало з більш як ста конкурсних робіт, що надійшли на фестиваль, була доволі широкою: від розробки нових противірусних лікувальних препаратів, лазерної антитерористичної системи автоматичного виявлення снайперів і модульного комплексу енергозберігаючих пристроїв до інструментальних засобів керованого термічного впливу та його контролю для хірургічного лікування серцево-судинних захворювань тощо. До речі, саме остання робота, яку представили представники НТУУ «КПІ» В.Б.Максименко і В.В.Шликов, стала переможцем фестивалю. Друге і третє місця відповідно зайняли проекти О.Ф.Луговського «Ультразвукова кавітаційна система знезараження рідких середовищ» та І.А.Левандовського «Противірусні препарати на основі трисгомокубанів» (обидва також виконані науковцями НТУУ «КПІ»).
Слід зауважити, що інтрига, хто ж стане переможцем фестивалю, зберігалася аж до оголошення результатів, адже рівень усіх робіт-фіналістів був надзвичайно високим. Утім, як відзначив Максим Стріха, підводячи підсумки роботи журі, сьогодні науковці мусять не лише досягати гарних результатів у реалізації своїх ідей, але й вміти належним чином ці ідеї презентувати.
Три авторські колективи, які перемогли у фестивалі, нагороджені цілком матеріальними призами: 160 тисяч гривень на підтримку їх проектів виділила Благодійна організація «Ліга банків України», створена Незалежною асоціацією банків України. Отримали нагороди й інші фіналісти: Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна» виділив кошти на сприяння реалізації проектів «Розробка засобів аерофотозйомки та моніторингу малих земельних ділянок і протяжних об’єктів на основі малих безпілотних літальних апаратів (БПЛА)» (автор О.В.Збруцький, НТУУ «КПІ»), «Організація виробництва поруватого фосфату індію» (автор Я.О.Сичікова, Бердянський державний педагогічний університет), «Універсальна вимірювальна система, що конфігурується» (автор В.Г.Баженов, НТУУ «КПІ») та «Технологічний комплекс на основі верстата паралельної кінематики із мехатронною системою маніпулювання технологічними об’єктами, побудованої на базі просторової системи приводів» (автори В. Б.Струтинський, О. М.Яхно, Ю. М.Рикуніч, НТУУ «КПІ»). Окрім того, чотири проекти відзначила і Європейська Комісія, представник якої також працював у журі. Це проекти О.І.Василькевича (НТУУ «КПІ») «Розробка багатофункціональних присадок до палив та мастильних матеріалів», В.В.Джемелінського і Д.А.Лесика (НТУУ «КПІ») «Використання імпульсних джерел енергії для формування мікро- та нанорельєфа і зміцнення поверхонь виробів», М.І.Бобиря (НТУУ «КПІ») ««Розробка основ та комплексу методів підвищення зносостійкості та експлуатаційного ресурсу рейок, технологічного оснащення і елементів машин із середнє та високо вуглецевих сталей» і проект колективу фахівців Харківського національного університету радіоелектроніки «Лазерна антитерористична система автоматичного виявлення снайперів і несанкціонованого відеоспостереження».
Насамкінець організатори і члени журі фестивалю дали прес-конференцію, в ході якої розповіли журналістам про особливості його організації, критерії, за якими визначалися переможці, призи та значення фестивалю у справі наведення містків між наукою та економікою.