13 травня 2012 року пішов із життя засновник та перший директор Інституту енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ), видатний учений-енергетик, відомий педагог, доктор технічних наук, професор Артур Веніамінович Праховник. З 1988 року він обіймав посаду завідувача кафедри електропостачання; з 1991 року – директора НДІ автоматики та енергетики "Енергія", з 1997 року очолював створений постановою Кабінету Міністрів України Навчально-науковий інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ". Результатом його роботи на посаді директора цього інституту стало створення нової спеціальності "Енергетичний менеджмент", мережі центрів підготовки енергоменеджерів для підвищення кваліфікації у сфері енергозбереження та енергоменеджменту в Україні. На знак ушанування пам'яті Артура Праховника 5 грудня 2012 року було відкрито аудиторію його імені в ІЕЕ (22 корпус, 315 ауд.).

У церемонії відкриття взяли участь ректор НТУУ "КПІ" академік Михайло Згуровський, в.о. директора ІЕЕ к.т.н., доцент Володимир Прокопенко, народний депутат України, випускник ІЕЕ НТУУ "КПІ" Дмитро Андрієвський, рідні Артура Веніаміновича, колеги, співробітники університету, студенти та ін.

Багато теплих спогадів прозвучало на честь видатного вченого. Зокрема, Михайло Згуровський говорив про Артура Праховника як про порядну, на­дійну, благородну людину. Він вважає, що ця аудиторія – символ пам'яті, знак ставлення до свого друга, вчителя, наставника, яка стане початком добрих справ.

Іменна аудиторія оснащена сучасним обладнанням, де можна проводити наукові дискусії, лекційні і практичні заняття тощо. На стендах відображено життєвий шлях Артура Веніаміновича,  розміщені фотографії нагадують про важливі події з життя директора. Також оформлено куточок з його нагородами, медалями, грамотами тощо.

Сім'я і робота завжди були головними для Артура Праховника. Свої любов, турботу і знання він  віддавав родині, друзям, колегам, учням. Світла пам'ять про нього вічно житиме в серцях рідних, університетської родини, знайомих...

Лілія Скиба

Дата події