22 листопада віце-президент з розвитку бізнесу компанії Gtherm Global LLC (Держава Ізраїль) Ігор Пеєр відвідав НТУУ «КПІ» і прочитав для його студентів, науковців і викладачів лекцію на тему «Інноваційний Ізраїль та специфіка створення стартап-компаній». З точки зору впровадження інновацій ця країна є сьогодні однією з найуспішніших у світі, тож і досвід її, безумовно, є надзвичайно повчальним.
Ігор Пеєр докладно розповів про специфіку створення нових компаній в Ізраїлі, систему підтримки інноваційного бізнесу, яка там функціонує, структуру і діяльність державно-приватних інвестиційних фондів тощо. Механізми сприяння інноваційному бізнесу ця держава зробила настільки досконалими, що нині кількість ізраїльських компаній, які котируються на фондовій біржі NASDAQ, перевищує загальне число фірм з усіх разом узятих країн Європи. Курс на розвиток сучасних наукоємних галузей, обраний в 90-х роках минулого століття керівництвом Ізраїлю, дозволив країні не лише встояти в умовах глобальної економічної кризи і не завжди сприятливих зовнішньополітичних обставин, але й продовжувати нарощувати свій економічний потенціал. Недарма ж нині елементи побудови такої стрункої системи впровадження та виведення на ринки нових ідей і розробок почали запозичувати й інші країни.
Варто зауважити, що найдинамічніше зростання кількості успішних інноваційних проектів нині спостерігається насамперед у галузі інформаційних технологій – власне, саме там виникло й поняття «стартап». Утім молоді компанії, котрі намагаються підкорити ринки з новими, відмінними від інших ідеями, розробками і технологіями, можуть бути успішними в будь-якій області. Про приклади стартапів – як супервдалих, так і не дуже – також розповів Ігор Пеєр. Інформація була, сказати б, «з перших вуст», бо компанія, в якій Ігор Пеєр займає одну з ключових посад, відома як розробник інноваційної технології в галузі поновлюваної енергії, що дозволяє істотно підвищити ефективність геотермальних електростанцій і зменшити витрати на їх спорудження. До того ж, впродовж кількох років він очолював компанію Plurality LTD, яка розробила інноваційну архітектуру багатоядерного (HyperCore) процесора, що значно прискорює розрахунки складних комплексних додатків.
Зустріч з ізраїльським фахівцем була організована Посольством Держави Ізраїль в Україні. Як зауважив перший секретар Посольства Влад Лернер, який теж взяв участь у зустрічі зі студентами, вона має положити початок тіснішій співпраці КПІ з компаніями та окремими представниками Ізраїлю.