З 22 по 26 жовтня в НТУУ "КПІ" працював координатор Центру вивчення передових технологій, професор Федерального університету Флуміненсе Марсіо Замботі Фортес (Бразилія). Його візит був організований відповідно до умов, визначених рамковою угодою про співпрацю між Університетом Флуміненсе і НТУУ "КПІ" та угодою про їх взаємодію в рамках Форуму ректорів університетів України та Федеративної Республіки Бразилія. Активне розгортання спільної діяльності наших університетів у напрямі налагодження співробітництва – це для Бразилії початок реалізації розрахованого на тривалий термін проекту, який ґрунтується на програмі уряду Бразилії "Наука без кордонів". Відповідно до неї кількість бразильських студентів, які навчаються в Україні, має значно зрости, причому більшість з них вивчатиме природничі дисципліни та сучасні технології. Планується, що КПІ як лідер вищої технічної освіти нашої держави прийме значну частину цього молодіжного десанту. У рамках співпраці передбачається й розгортання спільних досліджень та програм обміну.
Гостя з Бразилії співробітникам КПІ представив Надзвичайний і Повноважний Посол Бразильської Республіки в Україні Антоніо Фернандо Круз де Мелло. Під час зустрічі, яка відбулася 22 жовтня, він нагадав, що на початок наступного року заплановано перший офіційний візит до України Президента Федеративної Республіки Бразилія Ділми Русеф. Серед проблем, які розглядатимуться на найвищому державному рівні, будуть не лише аспекти співробітництва України й Бразилії в космічній, військово-технічній, енергетичній, торговельно-економічній та деяких інших галузях, але й питання розширення співпраці у сфері освіти та науки. У рамках такої співпраці партнерство КПІ та Федерального університету Флуміненсе може стати прикладом для інших українських ВНЗ.
Чотири дні перебування професора Марсіо Замботі Фортеса в Україні були присвячені ближчому знайомству з факультетами та інститутами КПІ й визначенню пріоритетних для університету, який він представляє, напрямків подальшої роботи. Відтак після зустрічі з керівництвом він працював безпосередньо у підрозділах університету: в механіко-машинобудівному інституті та інституті телекомунікаційних систем, на факультеті інформатики та обчислювальної техніки, на зварювальному, теплоенергетичному та інженерно-фізичному факультетах, в Українському інституті інформаційних технологій в освіті НТУУ "КПІ". Тож надзвичайно продуктивним, на думку професора Фортеса, може бути організація дистанційного навчання та партнерство в напрямах біотехнологій, техніки радіозв'язку, системної інженерії, комп'ютерного моделювання, технологій обробки поверхонь, зварювальних технологій, сонячної енергетики та деяких інших. Зрозуміло, що на факультетах, які відвідав бразильський професор, були підготовлені й зустрічні пропозиції щодо форм і тематики подальшої спільної діяльності. Далі мають розроблятися окремі проекти за напрямками, в яких будуть визначені конкретні теми і виконавці. Список потенційних кандидатів для включення до таких програм та їх конкретної тематики професор Фортес складатиме вже після повернення до Бразилії і узгодження з керівниками зацікавлених департаментів Університету Флуміненсе. Такі ж пропозиції будуть підготовлені і на відповідних кафедрах КПІ.