У залі Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулися урочистості з нагоди десятої річниці з дня створення Спільного українсько-німецького факультету машинобудування НТУУ «КПІ» та Університету Отто-фон-Геріке м. Магдебурга (Федеративна Республіка Німеччина).
В урочистих заходах узяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктор Ганс-Юрген Гаймзьот, голова правління Німецького Економічного Клубу, керівник представництва фірми Е.ОN Ruhrgras AG Гільмар Енке, ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, проректор Університету Отто-фон-Геріке м. Магдебурга Йенс Штракельян, декан-засновник Спільного факультету професор Гельмут Чьоке, декан Спільного факультету Олександр Халімон, керівництво НТУУ «КПІ», працівники Спільного факультету, студенти та аспіранти.
«Сьогодні ми відзначаємо десятиліття Спільного українсько-німецького факультету машинобудування. Його створення і діяльність – один з перспективних напрямів співпраці КПІ з німецькими університетами, – наголосив у своєму виступі ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський. – Проект став яскравим прикладом утілення в життя положень Болонської декларації, виконання яких сприяє розвитку студентської мобільності та долученню нашої молоді до європейської освіти».
Ювілей Спільного факультету став гарною нагодою для вручення проректору (точніше, з 16 травня цього року – вже ректорові) Університету Отто-фон-Геріке Йенсу Штракельяну диплома почесного доктора ММІ НТУУ «КПІ». Цього звання він був удостоєний рішенням Вченої Ради Механіко-машинобудівного інституту від 24 квітня 2012 року.
Відзначення першого ювілею Спільного факультету також збіглося в часі з черговим випуском його магістрів, тож дипломи випускникам факультету вручили посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзьот разом з представниками Університету Отто-фон-Геріке.
Довідково. Спільний українсько-німецький факультет машинобудування створено 2002 року з метою підготовки, післядипломного навчання та перепідготовки фахівців з урахуванням досвіду НТУУ "КПІ" та Університету Отто-фон-Геріке м. Магдебург. Навчання проводиться за трьома освітньо-кваліфікаційними напрямами: інженерна механіка, інженерне матеріалознавство і зварювання. Навчання студентів на Спільному факультеті машинобудування починається в Києві, в навчальній групі, яка формується зі студентів Механіко-машинобудівного інституту, зварювального та інженерно-фізичного факультетів. Наприкінці четвертого року навчання, після підготовки та захисту атестаційної роботи студенти одержують дипломи бакалавра українського державного зразка. Їхнє подальше навчання в магістратурі відбувається в університеті Магдебурга. Після захисту магістерської роботи в Німеччині студенти отримують диплом магістра наук німецького зразка, а після захисту в Україні – аналогічний український диплом.