25 квітня 2012 р. із зали засідань Вченої ради відбувся телеміст із Штаб-квартирою НАТО. У його роботі з української сторони взяли участь провідні науковці Київської політехніки, представники адміністрації, зокрема проф. Б.А.Циганок – керівник управління міжнародних зв'язків, проф. О.М.Новіков – директор ФТІ, Світлана Ротаєнко – керівник проекту НАТО в Україні. Йшлося про інформування вчених НТУУ "КПІ" щодо Програми НАТО "Наука заради миру і безпеки", яка спрямована на розвиток співпраці між НАТО і країнами-партнерами шляхом здійснення проектів і заходів у сфері науки, безпеки, інноваційних технологій, пов'язаних з безпекою.

У рамках цієї програми надається підтримка практичному науково-технічному співробітництву між науковцями й експертами з країн НАТО та держав-партнерів: передбачено фінансування багаторічних проектів, курсів підвищення кваліфікації науковців, стажування та літніх шкіл для студентів й аспірантів, участі в наукових семінарах і публікації спільних матеріалів. Було презентовано широкий перелік тем у галузі безпеки, що охоплюють захист від терористичної загрози і протидію іншим викликам. У межах програми передбачені заходи, що фінансуються за рахунок НАТО, а також ініціативи, що фінансуються за рахунок національних бюджетів. Ці ініціативи затверджуються або на основі індивідуальних заявок учених чи експертів, або на основі пропозицій, висунутих Робочою групою з нових викликів безпеці відповідно до конкретних побажань країн НАТО або держав-партнерів.

Інф. "КП"

25 квітня 2012 року о 15.00 в залі засідань Вченої ради відбудеться телеміст із Штаб-квартирою НАТО з питань інформування вчених університету щодо Програми НАТО "Наука заради миру і безпеки".

Програма «Наука заради миру і безпеки» покликана розвивати співпрацю та діалог між НАТО і країнами-партнерами. У її основу покладено проекти в галузі цивільної науки і технологій з тематики безпеки на підтримку основних цілей Альянсу. Програма НМБ також має на меті сприяти розвиткові регіональної співпраці шляхом здійснення наукових проектів і заходів.

У рамках програми НМБ надається підтримка практичному науково-технічному співробітництву між науковцями і експертами з країн НАТО та держав-партнерів. Йдеться про широкий перелік тем у галузі безпеки, що охоплюють захист від терористичної загрози і протидію іншим викликам безпеці. У рамках програми НМБ передбачені заходи, що фінансуються за рахунок НАТО, а також ініціативи, що фінансуються за рахунок національних бюджетів. Ці ініціативи затверджуються або на основі індивідуальних заявок вчених чи експертів, або на основі пропозицій, висунутих Робочою групою з нових викликів безпеці / програми НМБ відповідно до конкретних побажань країн НАТО або держав-партнерів.

У рамках програми НМБ наявні перевірені часом та гнучкі механізми виділення грантів, завдяки яким забезпечується вчасний розгляд і ухвалення заявок, що надходять. Фінансування з боку НАТО дає значний поштовх розвиткові проекту, адже престижність «бренду» НАТО дає змогу залучити додаткові ресурси, таким чином програма НМБ є каталізатором наукового прогресу.

Дата події