1 грудня НТУУ «КПІ» відвідали представники міжнародної компанії «DSG Group» (Бельгія, Нідерланди). З ними зустрілися ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, декан факультету електроенерготехніки та автоматики професор Олександр Яндульський, заступник керівника Департаменту міжнародного співробітництва професор Сергій Шукаєв, заступник директора Наукового парку «Київська політехніка» Ярослав Кологривов та працівники інших підрозділів університету.
Компанія займається проектуванням, постачанням і встановленням трансформаторів усіх типів, проектуванням і виробництвом електричних шаф; постачанням, монтажем і технічним обслуговуванням генераторних установок та установок, які працюють на екологічно чистих і відновлювальних джерелах енергії; модернізацією електричних мереж тощо. Але її, сказати б, «родзинкою» є проектування і випуск контейнерних трансформаторів високої напруги, особливістю яких є їхня мобільність. За словами технічного директора компанії Генрі Де Келара, сьогодні компанія утверджується на українському ринку і вже домоглася певного визнання: вона отримала замовлення на модернізацію електрообладнання аеропортів, є субпідрядником на виконання робіт щодо підготовки і забезпечення електроенергією трансляції матчів «ЄВРО 2012», увійшла в проект переробки біогазу, який починає реалізуватися в Полтавській області, та інші. Планується будівництво в Україні підприємства для виробництва контейнерних трансформаторів. Зрозуміло, що нині перед компанією постала проблема кадрів, надто кадрів місцевих, для роботи як у її дочірній компанії «DSG Ukraine», так і в підрозділах, що працюють в інших країнах світу. І навчання таких спеціалістів, на думку керівництва компанії, могло б стати основою співпраці між компанією та КПІ.
Утім ректор НТУУ «КПІ» М.Згуровський запропонував обговорити можливості співпраці за ширшим колом питань.
«Підготовка кадрів – це важлива для нас діяльність, – відзначив він. – Але наші студенти і аспіранти, які вже тепер відповідають вимогам, що ставляться до фахівців у міжнародних компаніях, здебільшого задіяні в цікавих і потрібних нашій країні розробках. На підготовку кожного з них витрачені великі зусилля і кошти. Тобто ані для них, ані для університету не дуже цікаво було б просто сприяти тому, щоб вони змінили місце роботи. Ваша компанія планує залишитися в Україні надовго, тому для нас з вами корисніше було б постійно співпрацювати не лише в сфері підготовки таких кадрів, але й у науково-інноваційному напрямку, в якому були б задіяні наші студенти, дослідники і інженери. Відтак нам слід подумати про необхідність укладення довгострокової угоди про стратегічну співпрацю на довгостроковий період».
З-поміж найперспективніших для них напрямів такої співпраці представники «DSG Group» визначили роботу в галузях альтернативних джерел енергії, модернізації українських електромереж, утилізації відходів та деяких інших.
Тож учасники зустрічі домовилися про підготовку проекту угоди, в якій мають бути передбачені питання організації підготовки спеціалістів для роботи в компанії «DSG Group», організації для них практик і стажувань в її підрозділах, а також розгортання спільних дослідницьких і проектувальних програм з запропонованої компанією тематики, відкриття в КПІ лабораторії або центру компанії тощо. Підписати угоду планується найближчим часом.