Виробнича практика в Німеччині. З 1 по 31 липня 2010 р. четверо студентів ЗФ, ІФФ та ММІ пройшли виробничу практику в Університеті ім. Отто-фон-Геріке (м. Магдебург, Німеччина).
Головною метою практики було ознайомлення з новітніми технологіями, способами їх впровадження у виробництво та з сучасним навчальним обладнанням. У ході практики ми відвідали підприємство в місті Хаарц з виготовлення шестерень та зубчастих коліс для автомобільної промисловості методом порошкової металургії, підприємство “Енеркон”, яке виготовляє вітрові електростанції, завод “Тогнум”, де випускають дизельні двигуни великої потужності, що встановлюються, зокрема, на кораблях і танках. На першому підприємстві ми спостерігали, як порошок перетворюється на деталі, на другому – роботизоване зварювання, на третьому – завершальний етап збирання дизелів.
Побували ми і в Науково-дослідному інституті ім. Фраунгофера, який спеціалізується у сфері передових інформаційних технологій. Там нам була представлена лабораторія тривимірного моделювання.
У ході практики ми також ознайомилися з навчальними лабораторіями факультету машинобудування, відвідали інститут механіки Університету ім. Отто-фон-Геріке, інститут мобільних систем, інститут конструкційних матеріалів, зварювання, інститут виробничої техніки та контролю якості. Нам продемонстрували лабораторії та надали можливість виконати декілька лабораторних робіт у них.
У вільний від практичних занять час ми відвідали такі міста, як Берлін, Лейпциг та Потсдам, а також визначні місця Магдебурга.
Хочу висловити подяку керівництву Спільного факультету машинобудування за можливість проходження даної практики та отримання нових знань.
Мовна школа у Магдебурзі. Тридцять перша міжнародна університетська літня школа німецької мови пройшла при Університеті ім. Отто-фон-Геріке (м. Магдебург) з 2 по 28 серпня. Вона об’єднала 35 студентів з різних країн Європи, США, Китаю, Японії та Нігерії.
Програма літньої школи була побудована таким чином, що практично весь день був розписаний погодинно. Зранку заняття, де вивчали німецьку мову – розмовну, граматику, поповнювали словниковий запас. Також слухали лекції на теми: “Магдебурзький діалект”, “Берлін в німецьких піснях”, побували на концерті “Гітарні балади”.
У пообідній час ми гуляли містом. Магдебург – одне з найстаріших міст Європи, вперше згадується у 805 р. У 1035 р. місто отримало патент на проведення ярмарків, який став прототипом “міських законів”, відомих як Магдебурзьке право. У 1654 р. бургомістр Магдебурга Отто фон Геріке, відомий німецький фізик та інженер, який винайшов вакуумний насос, провів знаменитий дослід з Магдебурзькими півкулями, що переконливо довів існування атмосферного тиску. У місті є багато визначних місць, серед яких – Магдебурзький собор висотою близько 100 м (будувався з 1209 по 1520 рр.), де похований засновник Священної Римської імперії німецький король Оттон І (912-973 рр.). Заворожує незвичайним дизайном та архітектурою Зелена Цитадель – місце спокою і радості з красивою сучасною архітектурою, створеною в гармонії з природою. Це останній і найвідоміший шедевр австрійського архітектора Фріденсрайха Хундертвассера. Вражає найвища дерев’яна будівля у свiтi (60 метрів заввишки) – “Башта тисячоліття”, де знаходиться музей “6000-лiтня історія розвитку людини i техніки”. Його експонати демонструють 6000 років розвитку науки і техніки в різноманітних галузях – механіці, хімії, біології, медицині та інших. На відміну від звичайних музеїв, у “Башті Тисячоліття” є кілька десятків інтерактивних експозицій, де відвідувачі можуть проводити досліди.
Магдебург – університетське місто. Тут навчається близько 18 тис. студентів. Організаторами мовної школи влаштовувалися вечірні круглі столи, де слухачі мали чудову можливість розмовляти німецькою зі студентами університету.