Ви є тут

Підкорення наукових кордонів [участь членів НТСА у міжнародних молодіжних освітніх та наукових заходах]


Колектив КПІ. Наукове товариство студентiв та аспiрантiв НТУУ "КПI", 2009

Уже традиційно кожного року найактивніші члени Наукового товариства студентів і аспірантів беруть участь у різноманітних міжнародних молодіжних освітніх та наукових заходах – конференціях, семінарах, зльотах, які стають вікном у великий світ великої науки для починаючих науковців, і в одночас – калейдоскопами незабутніх вражень та цікавих знайомств. Протягом літа та осені 2009 р. представники НТСА в рамках таких заходів побували в дивовижних європейських містах Варшаві, Вільнюсі, Санкт-Петербурзі та в загубленій серед величних кавказьких гір Кабардино-Балкарській Республіці.

V Міжнародна конференція KORSD (Knowledge-based technologies and Operation Research Methodologies for Strategic Decisions of Sustainable Development) відбулась 30 вересня – 3 жовтня 2009 року у Вільнюсі (Литва) в Інституті математики та інформатики. Конференція була присвячена актуальним проблемам сталого розвитку: стабільне виробництво та його моделювання в транспорті, промисловості та економіці, інформаційні технології для стабільного виробництва, криза нестійкого виробництва та шляхи її запобігання, оцінка глобальних кліматичних змін тощо.

У конференції взяли участь понад півсотні науковців та професорів з Австрії, Італії, Бельгії, Швеції, Португалії та навіть з таких віддалених країн, як Мексика, Австралія, В’єтнам. На конференцію прибула й українська делегація – представники НТСА КПІ. У своїх виступах доповідачі піднімали питання сталого розвитку європейських країн, проблеми країн третього світу, пропонували розв’язання цих проблем за допомогою ІТ-систем. Наша делегація також мала можливість розповісти учасникам конференції про останні дослідження в галузі сталого розвитку, які проводяться Світовим центром даних з геоінформатики та сталого розвитку, що діє на базі НТУУ «КПІ».

ІІ Міжнародний фестиваль молодіжної творчості СНД «Співдружність талантів – 2009» відбувся з ініціативи Співдружності студентських і молодіжних організацій СНД на базі Кабардино-Балкарського національного університету (КБДУ) з метою поглиблення зв’язків між студентами та молодими ученими вишів країн СНД. У фестивалі взяли участь представники 23 вищих навчальних закладів України, Російської Федерації, Білорусі, Киргизії, Азербайджану, Абхазії.

У рамках фестивалю була проведена конференція з питань розвитку гуманітарного співробітництва на просторі СНД, а також виставка наукових та інноваційних досягнень молодих учених, змагання спортсменів, концерти та конкурси молодіжних творчих колективів та індивідуальних виконавців.

У ході пізнавально-розважальної програми гості фестивалю, а серед них і делегація НТСА, змогли тісно ознайомитись з культурою, традиціями, звичаями кабардинців та балкарців.

Наукове товариство студентiв та аспiрантiв НТУУIV Літня школа «Новітні технології в галузі гібридних двигунів – нетрадиційні джерела енергії» пройшла з 19 по 27 липня у Варшавській політехніці. У рамках літньої школи учасники взяли участь у практичних заняттях з основ технологій гібридних двигунів, методів моделювання батарей, цифрового керування двигунами тощо. Дуже яскравою стала культурна програма школи: екскурсія по Варашаві та квест вулицями польської столиці, подорож до міста Торунь, батьківщини Миколи Коперника, відвідини музеїв, а також численні конкурси, ігри, змагання та вечірки. Подорож до Польщі стала для делегатів НТСА чудовим практикумом з англійської, французької, німецької та, звісно, польської мов.

Міжнародна науково-практична конференція «XXXVIII тиждень науки СПбДПУ» (30 жовтня – 5 грудня 2009 р.) традиційно організовується студентами та молодими науковцями Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету. Одночасно із конференцією пройшов II Міжнародний політехнічний форум «Інновації: наука, освіта, бізнес». Основними напрямками роботи конференції стали інформаційні технології та електроніка, технології живих систем, технічна фізика, моделювання та інноваційні розробки в галузі інженерних наук, нові матеріали, енергетика, енергозбереження і екологія, економіка і менеджмент, актуальні проблеми мовознавства, культури, освіти і права.

На конференції представники НТСА виступили перед своїми російськими колегами з доповідями, а їх роботи були надруковані у збірниках конференції.

Завдяки участі в міжнародних освітніх та наукових проектах студенти КПІ – члени Наукового товариства студентів та аспірантів університету – відкривають для себе нові горизонти – і географічні, і наукові. Едісон говорив, що в його винаходах 98 відсотків поту і тільки 2 відсотки нат-

хнення; тож праця, сповнена ентузіазму, та прагнення до великих звершень допоможуть завоювати нові кордони науки!

Інформаційний відділ НТСА НТУУ «КПІ»

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій