29 серпня, напередодні нового 2006/2007 навчального року, відбулася чергова сесія професорсько-викладацького складу Київської політехніки.
У президії – керівники університету, декани факультетів та директори інститутів, голови профспілок співробітників і студентів, народний депутат України попереднього скликання професор М.К.Родіонов.
Ведучий засідання перший проректор університету член-кореспондент НАН України Ю.І.Якименко привітав присутніх із знаменною подією – 15-ою річницею незалежності України та
початком нового навчального року, назвав прізвища викладачів університету, що пішли із життя протягом минулого навчального року, та запропонував хвилиною мовчання вшанувати їх пам’ять.
До виступу із доповіддю про підсумки роботи колективу університету за 2005/2006 н.р. та завдання на 2006/2007 н.р. було запрошено ректора НТУУ “КПІ” академіка НАН України М.З.Згуровського, який на початку свого виступу також щиро привітав присутніх із 15-ою річницею незалежності нашої держави та початком нового навчального року.
У вступній частині доповіді ректора було докладно охарактеризовано умови, в яких опинилася вища школа України на сучасному етапі, розглянуто суперечності, які треба враховувати у повсякденній роботі університету при подальшому його розвитку. Зокрема, при виборі між масовою та елітною підготовкою фахівців було наголошено на необхідності зберігати традиції, які були закладені при заснуванні КПІ як елітарного навчального закладу, наразі дослідницького університету.
При підведенні підсумків діяльності університету в минулому навчальному році в доповіді ректора було позитивно оцінено нещодавно запроваджену систему комплексного моніторингу якості підготовки фахівців за спеціальностями, що також дозволило визначити рейтинги навчальних підрозділів. При цьому було висловлено подяку керівникові Центру тестування та моніторингу знань члену-кореспонденту НАН України В.С.Мельнику та директору Інституту моніторингу якості освіти В.В.Ясинському.
На часі суттєве оновлення змісту та методики навчання, поглиблене вивчення та освоєння як базових, так і прикладних інформаційних технологій, іноземних мов тощо.
У зв’язку з перемогою студентів-політехніків у ХІІІ Міжнародній олімпіаді з математики для студентів університетів М.З.Згуровський висловив подяку науково-педагогічному колективу фізико-технічного інституту, його директору професору О.М.Новікову, керівникам студентів-переможців.
Наприкінці доповіді було позитивно відзначено міжнародну наукову й освітянську діяльність, йшлося про вирішення і розвиток соціальних питань, у тому числі створення розвиненої інфраструктури студентського містечка. Спланованому і ритмічному розвиткові університету, за словами ректора, сприяє прийняття та виконання за останні три роки його власного бюджету.
Повністю текст доповіді ректора подаємо на стор. 2-4.
М.З.Згуровський докладно відповідав на запитання учасників зібрання, вручив дипломи лауреатів премії НТУУ “КПІ” переможцям щорічного університетського конкурсу на кращий підручник, посібник, монографію. За активну участь у налагодженні співпраці між НТУУ “КПІ” та Секцією вихованців КПІ у республіці Польща Подяку Київського міського голови було вручено Тадеушу Міксі.