Пам’яті Володимира Васильовича Янкового

Володимир Васильович ЯнковийЗ глибоким сумом повідомляємо, що 2 серпня на 72-му році життя перестало битися серце почесного головного редактора газети «Київський політехнік» Володимира Васильовича Янкового.

Усе свідоме життя Володимира Васильовича було пов’язано з КПІ, і більше як півстоліття – з університетською газетою. Вперше він відчинив двері редакції «Київського політехніка», коли був студентом 2-го курсу електроакустичного факультету, і з того часу не розлучався з нею впродовж усього життя – спочатку як позаштатний кореспондент, а з 2001 по 2019 рік – як головний редактор. Роботу в газеті він протягом тривалого часу поєднував з роботою за основною спеціальністю та викладацькою діяльністю…

Народився Володимир Васильович Янковий у 1948 році в Києві. Його дорослішання припало на часи, коли інженерні спеціальності були серед молоді надзвичайно популярними, а науково-технічна творчість вважалася одним із найпрестижніших видів людської діяльності. Отож і він після закінчення середньої школи з вибором майбутньої професії не вагався, а для її здобуття вступив саме до КПІ. Студентське життя його було цікавим і різноманітним – він не лише гарно вчився і, водночас, пізнавав ази журналістської майстерності, але й встигав активно займатися спортом – навіть став кандидатом у майстри спорту з веслування на байдарках. А після отримання диплома про вищу освіту з таким само завзяттям, як він робив усе у житті, почав працювати в інституті – інженер, старший інженер, старший науковий співробітник і завідувач НДЛ «Діагностика», старший викладач, а згодом – заступник завідувача кафедри з наукової роботи і доцент. Він працював активно і творчо, тож у його науковому доробку – понад 100 наукових статей та методичних розробок, а також навчальний посібник з основ виробничого підприємництва і книжка про перші роки історії КПІ (у співавторстві). А ще Володимир Васильович займався активною громадською діяльністю і постійно співпрацював з газетою «Київський політехнік» (навіть очолював її редакційну раду), а в 2001 році став її головним редактором. Уже наступного року «Київський політехнік» було визнано кращою газетою серед видань ВНЗ України, і саме це визнання привело її до перемоги у Всеукраїнському конкурсі ЗМІ «Золоте перо» (номінація «Газета ВНЗ»). А у 2003 році Володимир Васильович Янковий став членом Національної спілки журналістів України.

Як журналіст він публікував свої матеріали не лише в університетській газеті. Матеріали за підписом Володимира Янкового можна знайти на шпальтах всеукраїнських газет «Дзеркало тижня», «День», «Українська технічна газета» і журналів «Столичний регіон», «Київський вісник», «Київський журналіст», «Пам'ять століть» та інших. А напередодні свого сімдесятиріччя він отримав Почесну відзнаку Національної спілки журналістів України «За особливі заслуги».

Протягом багатьох років Володимир Васильович Янковий боровся з важкою недугою. Боровся мужньо, майже ні на мить не полишаючи улюбленої справи… Він був знайомий чи не з більшістю викладачів і науковців КПІ, з багатьма з них дружив, мав унікальну пам'ять на людей та події, пов’язані з університетом. Одне слово, був одним із хранителів історії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Тепер він став її частиною…

Ректорат, профспілкова організація КПІ ім. Ігоря Сікорського,
колектив редакції газети «Київський політехнік»