Витвицький Віктор - Cуперстипендіат

В історії НТУУ "КПІ", мабуть, такого ще не було. Вищої студентської винагороди – стипендії Президента України – тричі удостоївся вихованець ІХФ Віктор Витвицький, нині студент другого курсу магістратури кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування.

У КПІ юнакові пощастило. Ще на молодших курсах на нього звернув увагу талановитий наставник молоді доцент Г.В.Герасимов і зацікавив винахідництвом. "Я дуже вдячний Георгію Всеволодовичу, – говорить студент. – Він один із перших помітив мій інтерес до наукової діяльності та сприяв його розвитку, допоміг набувати навичок самостійного аналізу і систематизації досліджуваного матеріалу та робити висновки по виконаній роботі".

Розповідь продовжує проф. І.О.Мікульонок, науковий керівник студента: "Свого часу Г.В.Герасимов навчав і мене, і не лише професійної майстерності, а й людяності, уважного ставлення до колег та студентів. Саме він порекомендував мені Віктора як здібного і працьовитого дослідника. Можна сказати, передав у руки своєму учневі. Нині Віктор виконує магістерську роботу в рамках держбюджетної тематики. Що дуже важливо, уміє працювати і головою, і руками. Має наукові публікації та патенти на корисні моделі".

Тема його магістерської пов'язана із вивченням роботи черв'ячного екструдера, найбільш ефективного обладнання для переробки сировини у полімерній промисловості, яка є однією із найважливіших галузей світової економіки. Віктор займається експериментальними дослідженнями процесу живлення черв'ячного екструдера полімерною сировиною та аналізом фрикційного режиму роботи обладнання. У вільний від навчання час любить спілкуватися з друзями, відвідує тренажерний зал. Хобі – художня література, переважно фантастика.

У 2016 р. Віктор втретє нагороджений стипендією Президента України, також отримував стипендію Д.Й.Андрієвського у 2014 р. та премію Київського міського голови у 2015 р. "Дуже пишаюся тим, що був удостоєний усіх цих нагород, – ділиться студент. – У зв'язку з цим хочу висловити подяку викладачам, які сприяли моєму професійному та науковому зростанню, допомагали набувати знань та підтримували під час навчання, завдяки яким я маю нинішні досягнення. Спасибі викладачам, що навчили мене цілеспрямованості та відповідальності на молодших курсах, та викладачам моєї кафедри, що вже на старших курсах продовжували і продовжують розвивати та підтримувати інтерес до навчання й науки. Зокрема хочу подякувати моєму керівникові І.О.Мікульонку та О.Л.Сокольському, які допомагають у виконанні магістерської роботи і разом з якими я є співавтором наукових публікацій".

Майбутнім стипендіатам молодий дослідник бажає здобути професійну освіту, завжди мати інтерес і натхнення до навчання та науки, мати гідні цілі у житті та досягати їх.