Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" другий рік поспіль обійняв перше місце в рейтингу вітчизняних університетів "ТОП-200 Україна".

Цей проект реалізується ЮНЕСКО в Україні вже п'ятий рік і встиг завоювати визнання не лише абітурієнтів та їх батьків, але й фахівців освітньої галузі та потенційних роботодавців. Показово, що попри зростання конкуренції між вітчизняними вишами, університети, які увійшли в першу десятку рейтингу на початку реалізації цього проекту, залишаються в ній і дотепер.

Методика складання рейтингу заснована на використанні даних прямих вимірювань і експертних опитувань. Вона базується на загальному наборі індикаторів для університетів різних типів, який дозволяє порівнювати їх одне з одним. Діяльність ВНЗ оцінюється за допомогою інтегрованого індексу Iз. Цей індекс включає в себе три комплексні складові: Iз = Iнп + Iн + Iмв, де Iнп – індекс якості науково-педагогічного потенціалу, Iн – індекс якості навчання, Iмв – індекс міжнародного визнання. Методику створено відповідно до Берлінських принципів ранжування університетів.

Перша десятка рейтингу "ТОП-200 Україна" цього року представлена в таблиці.

2011 2010 ВНЗ
1 1 Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
2 2 Київський національний університет імені Тараса Шевченка
3 3 Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
4 4 Національний медичний університет імені О.О.Богомольця
5 8 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
6 5 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
7 6 Національний гірничий університет
8 7 Дніпропетровський національний університет
9 9 Національний університет біоресурсів і природокористування
10 11 Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Варто додати, що на початку червня оприлюднено і рейтинг 20 найпопулярніших університетів України 2011 року за версією Google. Його лідери визначалися за кількістю запитів користувачів цієї пошукової системи. Саме Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" впевнено посів у цьому списку першу позицію. Це свідчить про те, що в національному сегменті Інтернету саме НТУУ "КПІ" викликає найбільшу з-поміж решти вітчизняних вишів зацікавленість.

Зауважимо, що три тижні тому побачив світ і рейтинг ВНЗ України "Компас-2011" (докладніше – на http://kpi.ua/compass), який складався за участю провідних експертів Національної академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України в рамках програми "Сучасна освіта". Відповідно до їх висновків НТУУ "КПІ" також визнано кращим університетом України 2011 року.

Інф. "КП".

За матеріалами news.zn.ua, delo.ua/education