У січні 2001 року наказом ректора НТУУ “КПІ” у складі першого в Україні факультету біотехнології і біотехніки була створена кафедра біотехніки та інженерії. Очолює кафедру відомий учений-механік, доктор технічних наук, академік Аерокосмічної академії України, відмінник освіти України, професор В.В.Карачун, який нещодавно став одним з 38 переможців конкурсу в номінації “Викладач-дослідник – 2006”. Доцент цієї ж кафедри к.т.н. В.М. Мельник стала однією з 12 переможців конкурсу в номінації “Молодий викладач-дослідник – 2006”. До речі, нещодавно Вікторія Миколаївна отримала грант Президента України на 2007 р. для реалізації творчих задумів.

Широкого розвитку на кафедрі набула студентська наука. За результатами наукових досліджень студентами опубліковано близько 20 наукових доповідей, тез доповідей тощо. З них 2 публікації англійською мовою на Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції “Людина і космос”, м. Дніпропетровськ, в Національному центрі аерокосмічної освіти молоді України.

Під керівництвом провідних професорів успішно проводиться винахідницька діяльність. Так, 7 студентів одержали патенти України, а студ. гр. БІ- 41 М.Гейко – 2 патенти на корисну модель апаратів для культивування мікроорганізмів.

Студенти кафедри з успіхом беруть участь у конкурсах науково-технічних проектів молодих учених, які проводять Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Київська міська адміністрація, Київський державний центр науково-технічної та економічної інформації. Призерами І й ІІ конкурсів під девізом “Інтелект молодих – на службу столиці” стали студенти І.Ігнатов, Л.Дашевська, А.Борисенко за проект “Рухома лабораторія стану рейок шляхопроводу”; О.Ковалець, І.Сиплива, І.Ігнатов – за проект “Крісло-комфорт”; І.Прохоренко, Я.Заброда, Д.Харченко – за проект “Шумогасник”; С.Костик, М.Самойленко, О.Шматок – за проект “Ланкова струна”; Н.Скочко, О.Шматок, І.Прохоренко – за проект “Стрічка безпеки”.

Дипломами й цінними подарунками нагороджені призери IV і V конкурсів науково-технічних проектів під девізом “Інтелектуальний потенціал молодих учених – місту Києву”: студенти І.Кононученко, І.Ігнатов, С.Павленко – за проект “Тренажер для немовлят”; С.Павленко, О.Ковалець, І.Ігнатов – за проект “Операційна мобільного базування”.

Успішне поєднання навчання з науковими дослідженнями далося взнаки. 8 студентів кафедри одержали іменні стипендії: стипендію Президента України – 2, стипендію Верховної Ради України – 1, стипендію Київського міського голови – 3, стипендію Ректора НТУУ “КПІ” – 2. Двоє студентів стали лауреатами Премії Київського міського голови. За активну участь у винахідницькій діяльності та науково-дослідній роботі у 2005/2006 навчальному році нагороджені Почесними грамотами НТСА НТУУ “КПІ” четверо студентів кафедри – А. Борисенко, І. Ігнатов, С. Павленко, О. Ковалець. Нагородження такого рангу проводилося в університеті вперше!

Нещодавно на кафедрі відбулися захисти дипломних проектів та робіт спеціалістів. При цьому студентка гр. БІ-11 А. Борисенко успішно захистила дипломний проект англійською мовою.

Можна висловити сподівання, що творчий підхід до справи згодиться випускникам кафедри у майбутній роботі.

М.Коваленко