­

11 лютого 2016 р. виповнилося 70 років завідувачу кафедри електромеханіки НТУУ "КПІ" професору Василю Федоровичу Шинкаренку.

В.Ф. Шинкаренко у 1964 р. закінчив школу зі срібною медаллю. Вищу освіту за спеціальністю "Електричні машини і апарати" здобув у Київському політехнічному інституті (1964 –1969 рр.). Далі, з 1969 року, за розподілом працював конструктором на Київському заводі електротранспорту, з 1971 року –  в "ОКБ лінійних електродвигунів" конструктором та заступником начальника ОКБ з наукової роботи. Плідною була робота Василя Федоровича з 1991 року на кафедрі електромеханіки на посадах доцента, професора, завідувача кафедри. У 1986 році В.Ф. Шинкаренко здобув науковий ступінь кандидата технічних наук, а в 1995 році – доктора технічних наук у галузі електричних машин. На кафедрі електромеханіки відбулося його педагогічне та наукове зростання. В.Ф. Шинкаренко є автором понад 400 наукових, науково-методичних праць та більше ніж150 винаходів, заснував новий напрям фундаментальних досліджень "Структурно-системні дослідження в електромеханіці", керує однойменним науковим семінаром у структурі НАН України. З 2012 року Василь Федорович – академік Академії наук вищої освіти України.

Дослідження В.Ф. Шинкаренка лягли в основу нових наукових напрямів: "Структурна електромеханіка", "Генетична електромеханіка", "Еволюційна систематика електричних машин", "Системно-когнітивні технології в електромеханічній освіті".

Його грунтовні професійні знання і працездатність у поєднанні з толерантністю та доброзичливістю здобули повагу не тільки співробітників кафедри, але й споріднених наукових колективів нашого та інших університетів.

Ухвалою президії Академії наук вищої освіти України від 11 грудня 2015 року за №10 академіку загальнотехнічного відділення В.Ф.Шинкаренку присуджено нагороду Святого Володимира за визначний особистий внесок і плідну участь в організації науки і освіти в Україні з врученням медалі і посвідчення.

Сердечно вітаємо, Вас, дорогий Василю Федоровичу, зі славним ювілеєм! Зичимо міцного здоров'я, творчої наснаги на багато років, а також добробуту та всіляких гараздів Вам і Вашим рідним та близьким!

Колектив кафедри електромеханіки