Степану Прокоповичу Шевчуку – 70!

4 лютого відзначив свій ювілей завідувач кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв (ЕМОЕВ) Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Степан Прокопович Шевчук – д.т.н., професор, нагороджений знаком "Відмінник освіти України" (1996 р.), член спеціалізованої вченої ради Д.26.002.20 при КПІ ім. Ігоря Сікорського, секретар експертної ради МОН України з розробки корисних копалин та металургії.

Професор С.П.Шевчук є фундатором наукових напрямів з технічного діагностування та надійності електромеханічних і мехатронних систем енергоємних установок і комплексів, імпульсно-хвильових процесів, конструкцій та технологій в гірничій та нафтовидобувній галузях економіки. Ним започатковано науковий напрям з діагностування гідродинамічних машин термодинамічним методом.

У творчому доробку ювіляра 270 публікацій, у тому числі 7 монографій, навчальний посібник та підручник з грифом МОН України, 37 винаходів. Він керівник цілої низки успішних наукових фундаментальних та прикладних досліджень, які отримували незмінно високі професійні відгуки фахівців.

У 1979 р. С.П.Шевчук закінчив Київський політехнічний інститут. Працював в Інституті автоматики. З часом повернувся до КПІ, де в 1975 році захистив кандидатську дисертацію, а в 1997 р. – докторську. У 2002 році отримав вчене звання професора.

З 1989 по теперішній час – завідувач кафедри електромеханічного обладнання  енергоємних виробництв, яка в цьому році святкує свій 30-річний ювілей. Степан Прокопович стояв біля витоків цієї кафедри, є її незмінним керівником. За цей час йому вдалось створити міцний, дружній, продуктивний колектив однодумців, які беруть активну участь у розбудові кафедри, створенні і розвитку нових перспективних наукових та навчальних напрямів, вихованні професійної молоді.

С. П. Шевчук бере активну участь у науковому житті університету, інституту та кафедри. Є членом вчених рад університету й Інституту енергозбереження та енергоменеджменту. Степан Прокопович разом з усіма співробітниками кафедри веде успішну роботу з професійної орієнтації молоді при вступі у заклади вищої освіти. За результатами виконання плану прийому на спеціалізацію "Електромеханічні та мехатронні системи енергоємних виробництв" у 2016–2019 рр. кафедра займає перше місце в КПІ ім. Ігоря Сікорського у категорії "молодший спеціаліст".

Степан Прокопович відомий усім нам як непересічна особистість, він надзвичайно спокійна, ввічлива, толерантна та інтелігентна людина. Завжди готовий прийти на допомогу, вислухати, порадити, і головне – за потреби діяти.

Щиро вітаємо Степана Прокоповича з ювілеєм! Бажаємо йому міцного здоров'я, невичерпності життєвих сил, душевної рівноваги й комфорту, натхнення та наснаги у здійсненні великих звершень. Нехай Ваш багатий досвід, професійна компетентність та активна життєва позиція і далі служать науці та формуванню молодого професійного потенціалу України.

Колектив кафедри ЕМОЕВ