Віктору Петровичу Розену – 70!

28 січня 2019 р. відсвяткував своє 70-річчя завідувач кафедри автоматизації управління електротехнічними комплексами (АУЕК) Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Віктор Петрович Розен (нар. у 1949 р.) – д.т.н., професор, дійсний член Академії енергетики України та Академії будівництва України, автор понад 370 публікацій, у тому числі 18 монографій, 15 навчальних посібників, 4 галузевих методик з енергозбереження  та 8 авторських свідоцтв.

В.П.Розен є розробником нормативних документів: "Освітні напрями освіти населення України у сфері енергозбереження", "Програма впровадження системи енергетичного аудиту в Україні", "Розроблення та впровадження системи маркування електрообладнання побутового призначення". Він також є розробником 49 національних стандартів у сфері електроенергетики та енергозбереження за напрямами: загальні питання електроенергетики, енергетичний менеджмент та енергетичний аудит, енергетичне маркування електрообладнання побутового  призначення, керування енергетичними системами та їх  автоматизація.

У 1968 р. Віктор Розен закінчив Конотопський індустріальний технікум, у 1975 р. – Київський політехнічний інститут. Кандидатську дисертацію захистив у 1983 р., докторську – в 2014 р. Із 2006 р. В.П.Розен – завідувач кафедри автоматизації управління електротехнічними комплексами.

За плідну наукову і педагогічну діяльність професор Віктор Петрович Розен у 1999 р. удостоєний звання  "Заслужений викладач НТУУ "Київський політехнічний інститут", а в 2018 р. – "Заслужений професор НТУУ "Київський політехнічний інститут". Має державні нагороди.

Віктор Петрович бере активну участь у науковому житті університету й Інституту енергозбереження та енергоменеджменту. Він  енергійна людина високої культури, ерудований вчений, інтелігентний, простий і доступний у спілкуванні, уважний і чуйний, вимогливий до колег, студентів та до себе.

Щиро вітаємо Віктора Петровича з ювілеєм. Бажаємо йому міцного здоров'я, легкої ходи, світлого розуму на довгі роки. Нехай доля буде прихильною до нього і його оточення, а життя його родини тече забезпечено, спокійно, повноцінно і творчо.

Колектив кафедри АУЕК