Ви є тут

У КПІ відкрито надсучасний навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ»-«РІГАКУ»


2012.09.07 Презентація Центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ «КПІ»-«РІГАКУ»

7 вересня в НТУУ "КПІ" відкрито Навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – "РІГАКУ". Обладнання для нього надала університету японська корпорація "РІГАКУ", яка є визнаним лідером на світовому ринку рентгенівського обладнання для наукових досліджень і промисловості.

У заходах, присвячених відкриттю Центру, взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката, президент корпорації "РІГАКУ" Хікару Шімура, в.о.ректора Московського інституту сталі і сплавів Алевтина Черникова, старший радник Посольства Російської Федерації в Україні Ігор Севастьянов, керівники Національної академії наук України, ректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Михайло Згуровський, представники міністерств і відомств, закордонних і вітчизняних підприємств та організацій, викладачі й науковці КПІ.

Урочистому запуску обладнання Центру передувало засідання круглого столу "Стратегічне партнерство НТУУ "КПІ" та "РІГАКУ" – важлива складова розвитку українсько-японського співробітництва".

"Мені дуже приємно, що ми проводимо цю акцію в рамках відзначення двадцятої річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною, – наголосив, виступаючи на засіданні, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката. – Стосунки між нашими країнами в різноманітних галузях – політичній, економічній, у питаннях захисту навколишнього середовища, в науковій і культурній сферах – останнім часом значно розширилися. І ми сподіваємося, що створення нового спільного навчально-наукового центру стане серйозним внеском у подальший розвиток науково-технічного співробітництва Японії та України".

Після круглого столу всі його учасники були запрошені до самого Центру, який працюватиме на інженерно-фізичному факультеті КПІ. Там вони не лише привітали аплодисментами традиційне розрізання червоної стрічки перед входом у лабораторію, але й ознайомилися з роботою багатоцільової системи "Ultima IV RIGAKU" та її можливостями.

Презентацію Центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – "РІГАКУ" зробив декан факультету член-кореспондент НАН України Петро Лобода. Він підкреслив, що нове обладнання використовуватиметься як для наукових досліджень, так і для проведення лабораторних робіт зі студентами дев'яти факультетів і інститутів НТУУ "КПІ" – інженерно-фізичного, фізико-технічного, зварювального, механіко-машинобудівного, хіміко-технологічного, електроніки, біотехнології та біотехніки, медико-інженерного, видавничо-поліграфічного. Тож завдяки відкриттю Центру студенти-політехніки отримали можливість набути гарних навичок використання методу рентгеноскопічної дифракції для дослідження матеріалів і проводити різноманітні дослідження в галузі матеріалознавства. Результати ж досліджень, у свою чергу, стануть основою для подальшого поглиблення співпраці КПІ з корпорацією "РІГАКУ" та іншими університетами й промисловими підприємствами, що беруть участь у створенні, впровадженні у виробництво й використанні матеріалів з новими властивостями.

Після завершення церемонії в залі засідань Вченої ради університету відбулася лекційна сесія фахівців Японії, України і Росії для викладачів, учених, працівників промисловості, магістрантів та аспірантів. Відкрилася вона доповіддю віце-президента "РІГАКУ" Хідео Торая, присвяченою новітнім розробкам "РІГАКУ". На сесії також виступили начальник відділу аналітичного обладнання філії E-Globaledge Corporation А.Пучков, керівник Управління науки НДТУ "Московський інститут сталі і сплавів" А.Поляков. Завершилася сесія доповіддю проректора КПІ Сергія Сидоренка "Матеріалознавство в НТУУ "КПІ".

Довідково:

Корпорація "РІГАКУ" ("RIGAKU") є світовим лідером у галузі рентгенівської аналітичної та промислової технологій. За обсягами виробництва і якістю своєї продукції вона посідає перше місце у світі. Корпорація виробляє рентгенівське обладнання (дифрактометри, спектрометри та інше), призначене для аналізу металів, сплавів і мінералів, контролю якості продукції, аналізу кристалів і біологічних матеріалів (включаючи дослідження геному людини!). Корпорація є лідером продажу рентгенівського аналітичного обладнання на ринках США, Японії, країн Південно-Східної Азії і Південної Америки (Бразилія), яке використовується всіма найбільшими промисловими компаніями світу.

Серед приладів, які виробляє корпорація "РІГАКУ", є й повна лінійка рентгенівських дифрактометрів. Характерною їх рисою є універсальність, що дозволяє на одному приладі розв'язувати дуже широке коло завдань, для вирішення яких раніше потрібні були зусилля декількох лабораторій. Основними завданнями цих приладів є визначення фазового складу, структурний аналіз, аналіз текстур, визначення типу та кількості дефектів у виробах до, в процесі і після їх експлуатації тощо.

Дмитро Стефанович

Універсальний рентгенівський дифрактометр Ultima IV RIGAKU

Лекційна сесія фахівців Японії і України з нагоди відкриття "ННЦ рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – РИГАКУ"

7 вересня 2012 року о 14.15 в залі засідань Вченої ради НТУУ "КПІ" з нагоди відкриття "Навчально-наукового центру рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – РИГАКУ" відбудеться лекційна сесія фахівців Японії і України для викладачів, учених, працівників промисловості, магістрантів та аспірантів, у т.ч. – доповідь віце-президента РИГАКУ п. Хідео Торая, присвячена новітнім розробкам РИГАКУ.

Після лекційної сесії – консультації і спілкування з фахівцями РИГАКУ з питань встановлення ділових контактів. До участі в сесії запрошуються вчені, викладачі, магістранти, аспіранти НТУУ "КПІ".

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій