Ви є тут

Профспілки в дії


2013.11.04 прес-конференція "Стан виплати заробітної плати співробітникам та стипендії студентам ВНЗ м. Києва"

Засідання профкому співробітників

Чергове засідання   профспілкового комітету співробітників НТУУ "КПІ" відбулось 24 жовтня в залі засідань адміністративної ради. Було розглянуто, зокрема, звернення до Прем''єр-міністра України з приводу затримки Держказначейством поточних проплат університету.

Як повідомив голова профкому В.І.Молчанов, хоча фактично в університеті ці кошти наявні, з боку Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві виникли суттєві дозвільні затримки, які призвели до несвоєчасного виконання університетом своїх фінансових зобов''язань перед працівниками, постачальниками та за комунальні послуги. Зокрема, до невиплати заробітної плати працівникам університету за першу половину жовтня на суму 1 млн грн; до несплати за комунальні послуги понад 900 тис. грн; до боргів перед постачальниками за надані продукти харчування для студентських їдалень на суму 1,1 млн грн. В.І.Молчанов зауважив, що окрім порушення законодавчо встановлених гарантій щодо видатків по захищених статтях Державного бюджету, зазначені негаразди суттєво погіршують соціальний клімат у трудовому колективі і можуть сприяти громадянському напруженню в НТУУ "КПІ".  

Серед інших питань були розглянуті  подання проректорів університету про звільнення працівників у зв''язку з різними причинами; обговорено питання організації заходів для дітей співробітників під час новорічних свят; розглянуто заяви про надання грошової допомоги членам профспілки.

Щодо організації відвідування дітьми співробітників-членів профспілки новорічних заходів, було прийнято рішення про централізовану закупівлю близько 600 квитків, а також про можливість залучення профспілкових коштів підрозділів для придбання додаткової кількості квитків. Новорічними подарунками за рахунок коштів фонду соціального страхування забезпечуються діти, яким на 01 січня 2014 р. не виповнилось 14 років. Завершується складання відповідних списків.

За результатами обговорення поданих профспілковими бюро підрозділів списків та обґрунтованих заяв на отримання матеріальної допомоги було ухвалено рішення про її надання.

Прес-конференція в УНІАН

4 листопада 2013 р. в інформаційному агентстві УНІАН з ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України відбулася прес-конференція на тему "Стан виплати заробітної плати співробітникам та стипендії студентам ВНЗ м. Києва". Від НТУУ "КПІ" у прес-конференції взяли участь заступник голови первинної профспілкової організації співробітників НТУУ "КПІ" Михайло Безуглий та голова первинної профспілкової організації студентів НТУУ "КПІ" Андрій Гаврушкевич. Учасники прес-конференції оголосили вимогу щодо неприпустимості порушення законодавства про оплату праці та виплати стипендіального забезпечення встигаючим студентам вищих навчальних закладів м.Києва.

Територіальні відділення Держказначейської служби України в м. Києві блокують платежі за фінансовими зобов''язаннями державних вищих навчальних закладів. Така ситуація ускладнює здійснення вищими навчальними закладами господарської діяльності та призводить до затримки виплати заробітної плати працівникам і стипендії студентам. Так, за першу половину жовтня затримка зарплати викладачам становила від 7 до 12 днів, а стипендій студентам НТУУ "КПІ" та КНЛУ – 6 днів.

Станом на 01.11.2013 р. сума затримки Держказначейством по видатках НТУУ "КПІ" складає: за комунальні послуги 1 млн 350 тис. грн, за продукти харчування майже 1 млн 200 тис. грн, за планові та поточні ремонти 1 млн 140 тис. грн. По заробітній платі заборгованість ліквідована, проте із затримкою на 1,5 тижня. 

У зв''язку з цим ВНЗ, профспілкові організації та Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України звернулися до Кабінету Міністрів з вимогою, аби в подальшому не виникало питань щодо затримки заробітної плати та стипендій, а всі виплати для ВНЗ здійснювалися згідно з графіками. В іншому випадку працівники вишів звертатимуться до суду та братимуть участь в  активних заходах – мітингах, демонстраціях, маніфестаціях, пікетуваннях Кабміну.

Інф. профкому співробітників

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій