Ви є тут

НТУУ «КПІ» знову визнано найкращим українським ВНЗ!

2012.05.15 Рейтинг ВНЗ України "Компас"

Компанія СКМ презентувала п'ятий рейтинг ВНЗ України "Компас". Серед 232 вітчизняних вишів ІІІ – ІV рівнів акредитації, які оцінювалися цього року, перше місце уже традиційно зайняв Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут».

Укладачем рейтингу також традиційно виступив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Методологія, покладена в основу рейтингу «Компас», ґрунтується на інформації, отриманій в ході комплексних соціологічних досліджень, що визначають не тільки ступінь відповідності якості освіти і навчальних програм вимогам ринку праці, але й враховують загальну оцінку ВНЗ з боку роботодавців (великий і середній бізнес), випускників українських університетів (випуск 2006-2011 рр.), роботодавців-експертів (представники підприємств). До уваги беруться такі критерії: задоволеність випускників ВНЗ здобутою ними освітою і можливістю її застосування в трудовій діяльності, сприйняття роботодавцями якості освіти в українських ВНЗ, сприйняття експертами якості освіти в українських ВНЗ, а також критерій співробітництва між ВНЗ і компаніями-роботодавцями. Оцінюються вищі навчальні заклади, що здійснюють підготовку фахівців за п’ятьма напрямами: бізнес-економічні спеціальності, юриспруденція, інженерно-технічні спеціальності, інформаційні технології (IT), архітектура-будівництво.

Цього року за результатами рейтингу до п’ятірки найсильніших увійшли шість вищих навчальних закладів:

  1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» (90 балів).
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка (83 бала).
  3. Національний університет "Києво-Могилянська академія" (43 бала) та Київський національний економічний університет ім. Гетьмана (42 бала).
  4. Національний університет "Львівська політехніка" (36 балів).
  5. Київський національний університет будівництва і архітектури (30 балів).

Варто зауважити, що цього року КПІ не лише знов зайняв перше місце у рейтингу, але й у порівнянні з минулим роком поліпшив свою загальну рейтингову оцінку – торік у нього було 87 балів. 

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій