Туберкульоз – інфекційне захворювання, що викликається мікобактерією туберкульозу. Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини.
Інфікування туберкульозом – це не те саме, що захворювання на туберкульоз. Носіями інфекції є більшість людей, але тільки внаслідок зниження імунітету від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами збудники туберкульозу активізуються і виникає захворювання "туберкульоз".
Симптомами туберкульозу можуть бути: кашель, що не проходить більше двох тижнів, втрата ваги, відсутність апетиту, тривале підвищення температури тіла, нічна пітливість, слабкість, стомлюваність, біль у грудній клітині, кровохаркання.
Для діагностики туберкульозу проводять флюорографічне обстеження органів грудної клітини і аналіз мокротиння.
Захворюваність на туберкульоз студентів КПІ в 2015 році є найвищою серед студентської молоді Києва. Якщо охоплення флюорографічним обстеженням мешканців студентських гуртожитків складає 90 %, то інших, які мешкають удома чи у передмісті, – 60 % і нижче. Більше хворіють старшокурсники, які не часто цікавляться станом свого здоров'я.
Вчасне проходження флюорографічного обстеження – запорука раннього виявлення туберкульозу.