Анатолій Іванович Петренко (1935 р.) - завідувач кафедрою системного проектування ІПСА, науковий керівник Центру суперкомп'ютерних обчислень, професор, доктор технічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України.

Закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут в 1957 році за спеціальністю "Електронні прилади", у 1960 році - однорічну аспірантуру у Імперському коледжі Лондонського Університету. З 1957 року протягом 47 років працює у НТУУ "КПІ": асистентом (1957-62 рр.), старшим викладачем (1962-63 рр.), доцентом (1963-70 рр.), професором (1970-71 рр.), завідуючим кафедрою(з1971 р.). Протягом 1971-74 років працював проректором КПІ з наукової роботи. Захистив кандидатську (1961 р.) і докторську (1969р.) у Московському енергетичному інституті. В 1971 році здобув наукове звання професора.

Проф. Петренко А.І. є одним із засновників у країні нового напрямку в інформатиці, пов'язаного з створенням систем автоматизованого проектування, та організаторів підготовки спеціалістів у цій галузі.

Ним запропоновані, досліджені та запроваджені методи моделювання технічних об'єктів, методологія та принципи організації програмно-технічних комплексів, засобів автоматизованого проектування та їх адаптації до реальних завдань різних класів, нові чисельні методи оптимізації та рішення погано обумовлених "жорстких" диференціально-алгебраїчних рівнянь математичних моделей, принципи побудови мережних систем колективного проектування та інше.

Професор Петренко А.І. створив наукову школу у галузі САПР, підготував 48 кандидатів та 5 докторів технічних наук, опублікував 445 наукових робіт, серед яких 27 монографій, підручників та учбових посібників,15 брошур, 44 винаходи і 2 патенти. Чотири монографії та 48 статей опубліковані за кордоном, зокрема монографії "ALLTED-інженерна система проектування електронних схем" у Австралії (1997 р.), "Алгоритмічний аналіз електронних схем" у США (1975 р.) і підручник "Основи побудови систем автоматизованого проектування" у Болгарії (1986 р.).На його книжках, написаних особисто або у співавторстві з колегами, таких , як "Основи теорії електронних схем" (Київ,Техніка,1968 і 1971 рр.), "Алгоритми аналізу електронних схем"( Київ, Техніка,1970 р. та Москва,"Радянське Радіо",1976 р.), "Основи автоматизації проектування" (Київ, Техніка,1982 р.), "Основи побудови систем автоматизованого проектування"(Київ, Вища школа,1984 і 1985 рр.), "Табличні методи аналізу електронних схем" (Київ, Вища школа,1978 р.) та інших навчалось не одно покоління інженерів електронної техніки. Системи автоматизованого проектування ПРАМ, ПЛАТА, СПАРС, КОМОЛ, створені під керівництвом професора Петренко А.І., використовувались як галузеві ОСТи у десятках підприємств ведучих промислових міністерств колишнього Союзу.

Професор Петренко А.І. разом з співавторами отримував Премії КПІ за підготовку учбових посібників. У 1998 році йому присвоєні почесні звання "Заслужений професор НУТУ "КПІ" і "Заслужений діяч науки і техніки України".

Проф. Петренко А.І.- Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1986 р.), ад'юнкт-професор Мічиганського Державного Університету(США) і Почесний професор Шаншанського Університету (Китай), член редколегій міжнародних журналів "Circuit theory and Application - Теорія схем та її застосування" (Англія) і "Applied Engineering Education - Прикладна інженерна освіта" (Німеччина), почесний член (Fellow) Інституту електроінженерів (IEE) і сертифікований інженер (CEng) Великобританії, член Міжнародного Дорадчого Комітету Всесвітніх конференцій з інженерної освіти, Голова спеціалізованої Ради по присудженню наукових ступенів та інше.

Проф. Петренко А.І. запрошувався для читання лекцій і наукової роботи в Університети різних країн, включаючи США, Англію, Канаду, Італію, Німеччину, Австралію, Австрію, Гонг-Конг, Південну Корею, Польщу, Чехію, Угорщину, Китай, Іспанію. Довідка про нього включена до світового довідників "Who's is who?" і "International Book of Honor" (з 1995р.). Проф. Петренко А.І. нагороджено орденом "Знак Пошани" (1986 р.), Почесним Дипломом та двома золотими медалями ВДНГ Союзу, Почесною Грамотою Мінвузу Союзу за кращу науково-дослідну роботу в вузах СРСР (1980 р.), вищою медаллю конкурсу Мінвузу України на кращу науково-дослідну роботу (1981 р.), Дипломом першого ступеня ВДНГ України тощо. У 1998 році він отримав Урядову нагороду Польщі - медаль Міносвіти Польщі, а у 2001 році Відзнаку Академії інженерних наук України "За визначний внесок у розвиток інженерної справи".

Джерело інформації - http://cad.kpi.ua